Gündem Haberleri

  Arazi kavgasında ikizini ve eniştesini öldürdü

  ORHANELİ (Bursa), (DHA)
  18.12.2009 - 13:07 | Son Güncelleme:

  BURSA'nın Orhaneli İlçesi'nde, 38 yaşındaki Hasan Hüseyin Acar, arazi anlaşmazlığı yüzünden tartıştığı ikiz kız kardeşi Melihan Alım ve onun eşi 49 yaşındaki İbrahim Alım'ı tabancayla vurarak öldürdü. 2 kişinin de yaralandığı olaydan sonra Hasan Hüseyin Acar, bir süre sonra jandarmaya teslim oldu.

  Olay dün geceyarısı Orhaneli'nin Sırıl Köyü'nde meydana geldi. Babalarından miras kalan ve 10 yıl önce paylaşılan arazinin tapu işlemleri sırasında aralarında ikiz kardeşler Hasan Hüseyin Acar ve Melihan Alım arasında yine anlaşmazlık çıktı. Çıkan tartışmada Hasan Hüseyin Acar, ikiz kardeşi Melihan Alım ve eniştesi İbrahim Alım birbirlerine hakaret etmeye başladı.

  Sırıl Köyü İlköğretim Okulu önündeki tartışma sırasında öfkelenerek ruhsatsız tabancasını çeken Hasan Hüseyin Acar, kardeşi Melihan Alım, eniştesi İbrahim Alım, yeğeni 18 yaşındaki İlknur Alım ve araya giren eniştesinin yakını 38 yaşındaki Hüseyin Alım'ı vurdu. Vücuduna 8 kurşun isabet eden Melihan Alım ve karnına tek kurşun isabet eden eşi İbrahim Alım olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Omzundan yaralanan İlknur Alım ve karnından yaralanan Hüseyin Alım ise köylüler tarafından Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
  Olaydan sonra Hasan Hüseyin Acar, bir süre sonra otomobiliyle Orhaneli'ye gelerek jandarmaya teslim oldu. Çifte cinayetle ilgili soruşturmaya Orhaneli Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı