Gündem Haberleri

  Arazi cinayetine ömür boyu hapis cezası

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  25.06.2013 - 11:13 | Son Güncelleme:

  ADANA’da arazi anlaşmazlığı yaşadığı 64 yaşındaki Mehmet Güder ile kendilerine aracılık eden aynı yaştaki Selahattin Büyülü’yü tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 67 yaşındaki Hasan Sert hakkında 2 kez ömür boyu hapis cezası istendi.

  Olay, 5 Nisan 2013’te, meydana geldi. İddiaya göre, merkez Sarıçam İlçesi Cihadiye Köyü’nde oturan Hasan Sert ile Mehmet Güder, bitişik tarlalarında sınır kayması yüzünden mahkemelik oldu. Dava sürerken Sert, oğlunun borçlarından dolayı tarlasını satmak istedi, ancak müşteri bulup, paranın yarısını da almasına rağmen davadan dolayı arazi üzerinde şerh bulunduğu için satışı gerçekleştiremedi. Şerhin kaldırılması için Mehmet Güder ile konuşup, anlaşmak isteyen Hasan Sert bunun için tanıdıkları Selahattin Büyülü’den de yardımcı olmasını istedi.

  Köylüler konuşup, sorunlarını çözmek için Mehmet Güder’in avukatı Nursel Ünal’ın hukuk bürosunda buluştu. Hasan Sert, "Tarlayı sattım parasının yarısını aldım, şerhi kaldırın, yoksa beni öldürecekler. Bir saat zamanım var" dedi. Bu kadar kısa sürede bunun mümkün olmadığı söylenince de üzerindeki tabancayı çıkartan Sert, "Ben öleceğime siz ölün" diyerek önce Mehmet Güder’e, kaçarken de Selahattin Büyülü’ye ateş etti. Sonra da bir sokak arkada bulunan adliyeye giderek teslim oldu. Cihadiye Köyü’nün eski muhtarı olan Hasan Sert, tutuklandı.

  Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanıp, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, sanık Hasan Sert hakkında ’kasten 2 kişiyi öldürmek’ suçundan 2 kez ömür boyu hapis cezası istendi. İddianame kabul edilirse, sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı