GeriGündem Aras Cargo'dan hacı adaylarına uyarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aras Cargo'dan hacı adaylarına uyarı

Aras Cargo, firma adını kullanarak zemzem suyu ve bazı kişisel eşyayı Türkiye'ye gönderme vaadinde bulunanların, şirketle hiç bir ilgisinin bulunmadığı konusunda hacı adaylarını uyardı.

Aras Cargo, geçtiğimiz hac ve umre dönemlerinde şirketle hiç bir ilgisi olmamasına karşın şirketin adı kullanılarak yaşanan kötü niyetli olaylar nedeniyle bir bilgilendirme açıklaması yaptı. Açıklamada, şöyle denildi: “Maalesef son iki yılın Hac ve Umre dönemlerinde 'Aras Cargo' ya da 'Aras Yurtdışı Hizmetler' firması adını kullanan, firmamızla hiç bir ilişkisi, ilgisi olmayan birtakım kötü niyetli kişiler, bu görevlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden vatandaşlarımızı, ağırlıklı olarak zemzem suyu ve bunun yanında bazı kişisel eşyasını Türkiye'ye gönderme vaadi ile kandırmış ve iyi niyetlerini suiistimal etmişlerdir.

Bu esef verici olayın bu hac döneminde de ortaya çıkması ihtimaline karşılık, Aras Cargo'nun yurtdışında kendi adıyla şubesi bulunmadığını, kendi adı ile hizmet vermediğini ve yurtdışındaki taşımacılık hizmetlerini yalnızca işbirliği içerisinde olduğu firmalar ile gerçekleştirdiğini, bu kişilerin şirketimizle hiçbir bağlantısı olmadığını bir kez daha ifade etmek isteriz.”
Açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili diğer mercilerle de ayrıca temas kurulduğu kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle