Gündem Haberleri

  Arap Birliği karar aşamasında

  Hürriyet Planet
  19.01.2012 - 12:24 | Son Güncelleme:

  Arap Birliği, Suriye'de görev yapan gözlemci heyetinin görevine devam edip etmeyeceğine dair bir rapor yayımlayacak.

  Arap Birliği Başkan Yardımcısı Ahmed bin Helli Katar resmi ajansına yaptığı açıklamada, "Dönüm noktasındayız, çünkü heyet başkanı, Sudanlı General Muhammed Ahmed Mustafa el Dabi bugün raporunu teslim edecek" diye konıştu.

  Helli, bu raporun ardından Arap Birliği'nin Suriye'deki görevine devam edip etmeyeceğine karar vereceğini belirtti.

  Arap Birliği'nin Suriye hükümetiyle gözlemci heyet arasındaki işbirliğini geliştireceğini dile getiren Helli, "sıcak bölgelere erişimde yaşanan sıkıntılara" dikkati çekerek, iki gözlemcinin yaralandığı ve resmi araçların hasar gördüğü saldırıyı anımsattı.

  Suriye dosyasından sorumlu bakanlar komitesi bu Cumartesi Kahire'de, söz konusu raporu incelemek ve Pazar günü daha genişletilmiş bir görüşme için önerilerini sunmak üzere biraraya gelecek.

  "ORDU, ZABADANİ'DEN ÇEKİLDİ" İDDİASI 

  Öte yandan Suriye'deki muhalifler ve görgü tanıkları, başkent Şam yakınlarında, isyancıların eline geçen bir dağ kentinden ordu güçlerinin çekildiğini iddia etti.

  Altı gündür isyancılarla ordu arasında yaşanan şiddetli çatışmalar sonucunda hükümete ait tank ve zırhlı araçların çekildiği öne sürülen Zabadani kenti, Lübnan sınırına yakın bir konumda bulunuyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı