Gündem Haberleri

  Aralık'tan öğretmenlere yardım eli

  Hürriyet Haber
  22.10.2008 - 10:38 | Son Güncelleme:

  Aralık Derneği, bu kez de eğitime yönelik bir sosyal sorumluluk projesinin startını verdi.

  Elif Dürüst ile Şirin Yalçın'ın kurucusu olduğu Aralık Derneği, bu kez de eğitime yönelik bir sosyal sorumluluk projesinin startını verdi. Dernek, zor şartlar altında özveriyle çalışan öğretmenlere okullarının yanında lojman yapılmasını sağlamak için "Evine Hoşgeldin Öğretmenim" adlı bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında önceki akşam Swissotel'de düzenlenen davete yaklaşık 400 kişi katıldı.
  Elif Dürüst ile Şirin Yalçın'ın kurucusu olduğu Aralık Derneği, bu kez de eğitime yönelik bir sosyal sorumluluk projesinin startını verdi. Dernek, zor şartlar altında özveriyle çalışan öğretmenlere okullarının yanında lojman yapılmasını sağlamak için "Evine Hoşgeldin Öğretmenim" adlı bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında önceki akşam Swissotel'de davet verildi. Bugüne kadar eğitimle ilgili birçok projeyi hayata geçirmiş olan Hüsnü M. Özyeğin

  Aralıktan öğretmenlere yardım eli
  Vakfı ile "Evine Hoşgeldin Öğretmenim" için bir araya gelen Aralık Derneği, bu kampanya sayesinde hem öğretmenlerin şark görevine gitme isteğini artırmayı hem de onların sıkıntı çekmeden okula ulaşıp eğitim verebilmelerini hedefliyor.
  Ağrı ili pilot bölge olarak belirlendi
  Aralık Derneği kurucuları Elif Dürüst ve Şirin Yalçın, bu kampanyanın startını vermeden önce Anadolu'nun birçok bölgesine ziyaretler gerçekleştirerek mevcut ihtiyaçları tespit etti. Ve bu ön çalışmalar sonucu, Ağrı ili başlangıç noktası olarak belirlendi. Bu noktada Özyeğin Vakfı'ndan da lojistik destek alındı.
  Kampanya kapsamında ilk lojmanın Ağrı-Doğu Beyazıt'taki Sokmaya Köyü'nde bulunan Hüsnü M. Özyeğin İlköğretim Okulu yanında yapılmasına karar verildi. Devamında ise Ağrı-Doğubeyazıt'ın Bardaklı Köyü ve Urfa-Eğrice'deki lojmanlar gelecek.
  /images/100/0x0/5641e153f018fb2f2cd3c9f3Yaptırılacak lojmanlar da sadece dört duvardan ibaret olmayacak. Çünkü amaç, öğretmenlere yaşanabilir bir mekan oluşturmak ve onların tüm asgari ihtiyaçlarını karşılamak...
  Her bir lojmanın 100 bin YTL'ye mal olacağı bu projenin üretim aşamasını Con/Imex Prefabrik İnşaat firması üstlendi. 72 m2'lik 2 odalı lojmanların, öğretmenlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte düzenleneceği açıklandı.
  Ünlülerden kampanyaya anlaklı destek
  "Evine Hoşgeldin öğretmenim" projesi kapsamında önceki akşam da Swissotel'de bir davet verildi. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı davete Elif Dürüst, Şirin Yalçın, Edvina Özyeğin, Aylin Tahincioğlu, Fazıla Bahar ve Hande Gamgam ev sahipliği yaptı. Rana Pirinçcioğlu Tabanca'nın sunuculuğunu üstlendiği organizasyona Acun Ilıcalı hazırladığı özel bir oyunla renk kattı. Ajda Pekkan'ın muhteşem sahne performansı ile herkesi coşturduğu geceye cemiyet hayatından pek çok önemli isim katıldı.
  İlk lojman bu öğretim yılına yetişecek
  Bu geceden elde edilen gelirle yapımına başlanacak ilk lojmanın temeli, önümüzdeki günlerde atılacak. Üç haftada tamamlanması planlanan lojman, içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılına yetiştirilecek. Diğer lojmanlar ise bölgenin hava koşulları nedeniyle bir sonraki eğitim-öğretim yılına hazır edilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı