GeriGündem 'Aracına Türk bayrak asan kaç kişiye ceza kesildi'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Aracına Türk bayrak asan kaç kişiye ceza kesildi'

MHP Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, "Bugüne kadar aracına Türk Bayrağı astığı için kaç vatandaşımıza cezai işlem uygulanmıştır?"’ diye sordu.

Yusuf Halaçoğlu Trafik İdari para cezalarına ilişkin rehberde yapılan değişiklikle ilgili olarak İçişleri Bakanı Naim Şahin’in yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Halaçoğlu önergesinde şöyle dedi:

"İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından her yıl trafik ihlalinin konusu ve ceza miktarları belirlenerek ’Trafik İdari Para Ceza Rehberi’ yayınlanmaktadır. 2009 yılına kadar bu rehberin 26/2’nci maddesinde ’Özel izin almadan, araçların dışında bulundurulması mecburi işaretlerden başka işaret vb. donanımları bulundurmak’ ibaresi yer almakta iken 2009 yılından itibaren adı geçen madde ’Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak’ şeklinde değiştirilmiştir. Bu maddenin değiştirilme gerekçesi nedir? Maddede yer alan reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerinden kastedilen nedir? ’Bayrak’ ifadesinden kastedilen ’Türk Bayrağı’ mıdır? Bahsi geçen bayrak ’Türk Bayrağı’ ise, bayrağımızın yasak kapsamına alınarak cezai işlem uygulanmasının gerekçesi nedir? Bugüne kadar aracına Türk Bayrağı astığı için kaç vatandaşımıza cezai işlem uygulanmıştır?"

Yorumları Göster
Yorumları Gizle