Gündem Haberleri

  Araç ve Hasar Sorgulama İşlemlerini Nasıl Yapabilirsiniz?

  Hürriyet Haber
  07.09.2015 - 15:59 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün dijital platformda sunduğu online araç sorgulama işlemleri sayesinde aracınıza ait bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.

  Araç ve Hasar Sorgulama İşlemlerini Nasıl Yapabilirsiniz?

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün dijital platformda sunduğu online araç sorgulama işlemleri sayesinde aracınıza ait bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.

  Araçlara ilişkin olarak güncel ve resmi bilgileri alabilmek internet sayesinde artık çok kolay. Aracınıza ait bilgileri alabilmek için zamanınızdan çalan uzun kuyruklara girmenize gerek kalmadı. İnternet sayesinde aracınıza ait bilgilere ulaşabileceğiniz gibi yeni araç alım işlemlerinizde de gelişen internet ortamından yararlanan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, dijital platform üzerinde sunduğu online araç sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Dijital platform üzerinde yer alan e-Devlet sistemine turkiye.gov.tr adresinden doğrudan erişim sağlayabilir, sistem ana sayfasındaki sisteme giriş ekranından 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden birisini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Vatandaşın e-Devlet giriş işlemlerinde kullanabildikleri yüksek güvenlik giriş yöntemleri ise ‘e-Devlet şifresi’, ‘mobil imza’, ‘elektronik imza’ ve ‘T.C. kimlik kartı’ olarak sıralanıyor. Bu giriş yöntemlerinden herhangi birisini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz, e-hizmetler kategorisinde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online araç sorgulama ekranından sadece araç plaka bilgisini girerek, araca ilişkin güncel bilgileri alabildiğiniz sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

  Araç Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Günümüzde internet üzerinde Sigorta Gözetim ve Bilgi Merkezi (SGBM) resmi web sayfasından 3 farklı yöntem ile yapabileceğiniz bu araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile birlikte aracın tüm geçmiş ve güncel araç hasar kayıt tutanaklarının en ayrıntılı şekilde görüntülenebilmesi mümkündür. Trafik Merkezi'nin sorgulama işlemlerinde kullanılan bu 3 yöntem ise plaka ile sigortalı T.C. kimlik numarası, plaka ile sigortalı vergi kimlik numarası ve plaka ile sürücü T.C. kimlik numarası olarak sıralanıyor. Dijital platform üzerinden araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini de yaparak bu şekilde son derece pratik bir şekilde aracın hasar durumunu da öğrenebilirsiniz.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı