Gündem Haberleri

  Araç Deresi siyaha büründü

  Bülent DİKTEPE / Karabük / DHA
  12.01.2011 - 20:05 | Son Güncelleme:

  KARABÜK’te, Araç Deresi siyaha büründü. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kirliliğin nedenini araştırırken, sudan numuneler de aldı.

  Karabük’te şehir merkezinden geçen Araç Deresi, bugün siyaha büründü. Ankara Caddesi’nde bulunan parkta oturan vatandaşlar, derenin simsiyah renkte akışını ilgiyle izlediler. Siyaha bürünen Araç Deresi’nin, temiz akan Soğanlı Deresi ile buluştuğu yerde kirliliğin boyutları daha da net görüldü. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, dere yatağı boyunca incelemelerde bulunarak numuneler aldı. Karabük Demir Çelik Fabrikaları’na ait kanaldan dereye akan siyah su ise dikkat çekti.

  İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Işık, "İhbarlar geldi. Derenin simsiyah bir şekilde aktığını gördük. Arkadaşlarımız, hemen bu suyun içindeki maddenin ne kadar tehlikeli, ne kadar tehlikesiz olduğunu öğrenmek amacıyla numuneler aldı. Olayın nereden kaynaklandığını araştırıyorlar. Analiz sonuçları geldikten sonra bunun kimyasal mı, yoksa bir atık mı olduğunu öğrenmek amacıyla değerlendirmeler yapılacak ve ona göre de yasal işlemler yapılacaktır" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı