Gündem Haberleri

  Arabada bulduğu 5 bin TL'yi sahibine teslim etti

  A.A
  28.08.2009 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, otopark görevlisi bir kişi, park edilen otomobilin içinde unutulan 5 bin TL'yi sahibine teslim etti.

  Adapazarı'nda, Ankara Caddesi'nde Sakaryaspor adına otopark görevlisi olarak çalışan Şenol Bostan, caddeye park edilen ve kapısı açık bırakılan bir otomobilde unutulan 5 bin lirayı sahibine verdi.

  Bostan, otomobilini acele bir şekilde park eden bir kişinin bankaya doğru gittiğini gördüğünü belirtti.

  O sırada yanına gelen oğlunu çağırdığını kaydeden Bostan, şunları söyledi:
  “Normalde herkes arabasını düzgün park eder, ama bu vatandaşın acele işi olduğu için, arabayı nasıl park ettiğine bile bakmadı. O ara ben oğlumu, eve bir şeyler alması için yanıma çağırmıştım. Oğlum arabanın önünden geçerek yanıma geldi. Bana arabanın camlarının açık olduğunu ve el freninin üstünde bir balya para gördüğünü söyledi.”

  Arabanın yanına giderek, el frenin üstündeki parayı aldığını kaydeden Bostan, şöyle konuştu:
  “Arabanın park edildiği yer, çok işlek bir cadde. İnsanların yoğun olarak bulunduğu bir yer. Arabayı boşa alıp düzelttim. Bir müddet sonra, arabanın sahibi geldi. Bana (arabanın içine eğilen birini gördün mü) dedi. Bir poşetin içinde 5 bin TL'nin bulunduğu ve parayı nerede düşürdüğünü hatırlamadığını söyledi. Ben de parayı teslim ettim. Benim yerimde başka otoparkçı da olsa, aynı şeyi yapardı. Adamın kredi borcu varmış, parayı hatta denkleştirememiş. Bu davranışım karşısında adamın gözleri doldu, bana 100 TL bahşiş verdi. Poşetin içinden parayı el frenin üstüne düşürmüş. Oğlumun o parayı görüp, bana söylemesi de önemli. Başka bir çocuk olsa, farklı davranabilirdi.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı