GeriGündem Ar damarı çatlamış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ar damarı çatlamış

Ar damarı çatlamış
refid:3858127 ilişkili resim dosyası

CHP Lideri Baykal, Maliye Bakanı Unakıtan’la ilgili her gün yeni skandal ortaya çıktığını belirterek, "Derhal görevden uzaklaştırılmalıdır" dedi. Villa konusunu yasal olarak inceleyeceklerini söyleyen Baykal, "Bu iktidarın ar damarı çatlamış" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkındaki kaçak villa yaptırdığı iddialarını, "Türkiye’de tuz kokmuştur. İktidarın ar damarı çatlamış" sözleriyle eleştirdi. Baykal, dün TESK’in Genel Kurulu’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Baykal, şunları söyledi:

SİZ KİMSİNİZ?

TBMM misiniz? Anayasa’ya göre cumhurbaşkanını TBMM seçer. Bir de mal varlığı tartışması başladı. CHP’nin, onların mal varlığına ilişkin olarak böyle bir resmi hesabı yok. Ne kadar hesap yaparsak yapalım elimizdekilerle noksan kalır. Rakam ile ilgili benim bir bilgim ve tespitim yok. Herkes kendi hesabını yapıyor.

YENİ BİR SKANDAL

Maliye Bakanı ile ilgili her gün yeni ve çarpıcı skandallar ortaya çıkıyor. Villa konusu ilk gündeme geldiğinde bakan, yasal düzenleme yapılmadan bir şey yapmayacağını söylemişti. Ancak buna rağmen villaları bitirmeyi başarmış. Bu iktidarın ar damarı çatlamış. Bu konuyu yasal olarak inceleyeceğiz, imar durumunu açığa çıkaracağız ve kamuoyuna açıklayacağız. Ortada yalan beyanlar, iftiralar, suçlar var. Ama bunun sorumluluğunu üstlenen yok. Kimsenin aklına ne toplumdan özür dilemek ne de istifa etmek geliyor.

GÖREVDEN ALINSIN

Türkiye’nin bunu hazmetmesini, içine sindirmesini istiyorlar. Biz bunu yapamayız, bu hazmedilemez. Et kokarsa tuz var, tuz kokarsa ne olacak? Türkiye’de tuz kokmuştur. Bu Maliye Bakanı derhal görevden uzaklaştırılmalıdır.

GALATAPORT SİNMİYOR

Galataport’ta yapılan yanlışları artık kendileri de görmeye başladı, ödeme şartlarını değiştirmeye çalışıyorlar. Kimse yapılanları içine sindiremedi. Hükümette, saygı gösterilecek bir bakanın mevcudiyeti ile iktidar dayatması önlenmiş oldu.

Sosyalist Enternasyonal toplantısına gidiyor

CHP
Genel Başkanı Deniz Baykal, 30-31 Ocak’ta yapılacak Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmak üzere bugün Atina’ya gidecek. CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Baykal, Sosyalist Enternasyonal yöneticileri ve üye partilerin liderleriyle ikili görüşmeler yapacak. Toplantıda, Sosyalist Enternasyonal’in yeni başkanı da seçilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle