Gündem Haberleri

  Aptal soyguncu

  Hürriyet Haber
  05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Almanya'da bir bankayı soyan ve göğsüne doldurduğu 7 bin 200 markın bir kısımını kaçarken düşüren Yılmaz A. 4.5 yıl hapse mahkûm oldu. Şaşkın Türk, ayrıca en aptal soyguncu ilan edildi.

  ALMANYA'nın Marl kentinde geçen yıl Volksbank şubesini elindeki gaz tabancasıyla soymaktan yargılanan Yılmaz A. (37) 4 yıl 6 ay hapse mahkûm edildi. Boş gaz tabancasıyla bankadaki memurları korkutan ve komik hareketler yapan acemi hırsız, hapis cezasının yanı sıra Almanya'nın en aptal banka soyguncusu unvanını da eline geçirdi. İlginç soygun şöyle gerçekleşti: 8 şişe bira ile bir şişe rom içen Yılmaz A. boş bir gaz tabancasıyla bankaya gitti. İçeri girmeden káğıt mendille yüzünü kapatan acemi hırsız, herkesin şaşkın bakışları arasında silahını veznedara doğrultup kasayı boşaltmasını istedi.

  Paniğe kapıldı

  Korkutmaya çalıştığı tabancadan patlama yerine tetik sesi duyunca paniğe kapılan Yılmaz A., paraları koynuna ve ceplerine doldurmaya başladı. Bu sırada yüzündeki káğıt mendil düşen Yılmaz'ın görüntüsü güvenlik kameralarına yakalandı. Paraları etrafa saça saça kaçmaya çalışan şaşkın soyguncu, polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Toplam 7 bin 200 mark çaldığı belirlenen Yılmaz A. önceki gün çıkarıldığı Essen Eyalet Mahkemesi tarafından 4 yıl 6 ay hapse mahkûm edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı