Gündem Haberleri

  “Apple Günleri” başladı

  hurriyet.com.tr
  28.10.2005 - 12:31 | Son Güncelleme:

  Apple IMC Türkiye tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Apple Günleri”, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 27 Ekim’de (bugün) başladı. Apple Günleri, 30 Ekim’e kadar sürecek ve 11:00- 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

  Apple IMC Türkiye, ilk Apple Günleri’nde, 7’den 77’ye, amatörlerden profesyonellere, tüm teknoloji meraklılarını Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ağırlıyor. 27-30 Ekim tarihleri arasında, Apple IMC’nin “ilk”lerini tanıtacağı, seminerlerle, “workshop”larla dopdolu geçecek etkinliğe 20 bin kişinin katılması bekleniyor.

   

  Apple IMC Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi olarak Apple Günleri’ne katılan Apple CEMEA (Merkez Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı Jacques Gourlet, ilk gün yapılan basın toplantısındaki konuşmasında, Türkiye pazarının Apple için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

   

  Basın toplantısının hemen ardından, Hakan Yıldırım, Ahmet Kaleli, İdil Tarzi, Ümit Ünal, Ahmet Baytar, Zeliha Uraltaş, Tolga Turan, Yazbükey gibi ünlü tasarımcıların ve modacıların, ilk kez iPod başta olmak üzere Apple’a özel hazırladığı tasarımlar, mini bir defileyle sergilendi.

   

  “İlk”lerin platformu

   

  Apple IMC, kendisi de bir ilk olan Apple Günleri’nde, pek çok “ilk”i kullanıcılarıyla birebir paylaşacak. 1,000 şarkı / 25,000 fotoğraf kapasiteli iPod nano'lar ilk kez bu etkinlikte satışa çıkarken, henüz duyurusu yapılan dizi ve video klip izlenen yeni nesil iPod’lar da tanıtılacak. iPod’cular için bir iyi haber de çok yakında kendi mecralarına kavuşmaları olacak.

   

  Teknoloji tutkunları, Türkçeleştirilmiş yeni ürünlere ve Türkiye’de geliştirilmiş çözümlere buradan ulaşacak. Mac kullanıcıları için hazırlanan iLife’ın Türkçe versiyonu ve ilk Türkçe eğitim programı etkinlikte lanse edilecek. Ayrıca, bu ay içerisinde duyurusu yapılan yeni iPod, iTunes 6 ve uzaktan kumandalı bilgisayar olarak duyurulan iMac G5 hakkında bilgi verilecek.

   

  Türkiye’de Apple platformunda yapılacak ilk oyun turnuvası da etkinlikler boyunca sürecek. Ziyaretçiler, Aspyr’dan Lego Star Wars, The Sims 2 ve Doom 3, Macsoft’tan Close Combat: First to Fight ve ChessMaster 9000, Ferla’den Colin McRae Rally 2005 gibi en yeni oyunları oynama fırsatı bulacak.

   

  Profesyoneller için maksimum teknoloji

   

  Apple Günleri, profesyonellerin Apple dünyasının zengin çözümleriyle tanışacağı bir platform. Fuar süresince, Apple ekosisteminde yer alan yazılım ve donanımlar birarada sunulacak. Ayrıca, Apple ürünleri ve Mac dünyası ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler, her gün saat 11:30-18:00 arası, ses ve video kurgulama, eğitim çözümleri, masaüstü yayıncılık ve kurumsal çözümlerle ilgili özel seminerlere katılabilecek.

   

  Seminerler 7 ayrı alanda gerçekleştirilecek. Uzman konuşmacıların ve ürün sorumluların yer alacağı seminerlerde Apple ürünlerinin profesyonellere sağladığı katma değer gözler önüne serilecek.

   

  Dijital yaşamın tüm incelikleri

   

  Teknolojiyi günlük yaşamına taşıyanlar, Apple Günleri’nde bilgisayarda film ve müzik yapmanın ne kadar kolay olduğunu görüp, dijital yaşamın sunduğu imkanları Apple ürünleriyle doyasıya yaşamayı tecrübe edecekler. Ziyaretçilerin merak ettikleri tüm sorulara, Çözüm Merkezi’nde uzmanlar tarafından cevap verilecek.

   

  Apple IMC seminer alanında, dijital yaşamın tüm incelikleri ziyaretçilerle paylaşılacak. Seminerlerde, iPod, Mac mini ve Mac OS X Tiger gibi Apple ürünlerinin yanı sıra müzik ve dijital fotoğrafçılık alanındaki son gelişmeler aktarılacak.

   

  Ünlü modacı ve tasarımcılardan özel ürün ve aksesuarlar

   

  Boston Consulting tarafından dünyanın en yaratıcı şirketi olarak gösterilen Apple, Türkiye’deki yaratıcılara da ilham verdi. Türkiye’nin ünlü modacıları fonksiyonu kadar estetiğiyle de ön plana çıkan Apple ürünleri için özel tasarımlara imza attı. Hakan Yıldırım, Ahmet Kaleli, İdil Tarzı, Ümit Ünal, Ahmet Baytar, Zeliha Uraltaş, Tolga Turan, Yazbükey gibi ünlü tasarımcıların ve modacıların hazırladığı ürünler Apple Günleri’nde mini bir defileyle sergilendi.

   

  iPod nano cepli gece elbisesinden iLand mobilyaya, iBook çantalardan iPod şapkalara farklı ürün ve aksesuarlar fuar süresince özel bir alanda sergilenecek. Yaratılan ürün ve aksesuarlar sipariş üzerine üretilip Apple Center’larda satılacak.

   

   “Apple Günleri”ne özel fırsatlar

   

  “Apple Günleri” süresince ziyaretçileri, etkinliklerin yanı sıra özel fırsatlar da bekliyor.Her gün, SMS ile yapılacak hazine avı yarışmasında 3 kişiye iPod Shuffle hediye edilecek. Fuar alanının bir bölümünde, uygun fiyatlı ikinci el Apple ürünleri satılırken,yeni ürünlerin satışında World Card sahiplerine özel imkanlar sunulacak.

  Apple Günleri’ne davetiye almak için www.applegunleri.com ‘a girmeniz yeterli.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı