GeriGündem Apo'yu özlemiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apo'yu özlemiş

Ahmet Kaya, yine PKK yanlısı bir toplantıda konser verdi. Almanya'nın Münih Kenti'nde 'Barış, Demokrasi ve Özgürlük Festivali' adı altındaki etkinlikte sahneye çıkan Kaya, bir parçasının sözlerini değiştirerek, ‘‘Kürdüz sonuna kadar, valla bir dostu özledik’’ dedi.

Uydu aracılığıyla yayın yapan Medya TV'de canlı yayınlanan etkinlikte, birçok Kürt sanatçı ve grubu konser verdi. Festivale HADEP de kutlama mesajı gönderdi.

Konserde 2 eliyle ‘Zafer işareti’ yaptıktan sonra yarım saatlik konser veren Ahmet Kaya'yı alkışlayan topluluk ‘Biji serok Apo’ (Yaşasın başkan Apo) diye tempo tuttu. ‘Arama anne’ isimli parçasından sonra konuşan Kaya, ‘‘Yeniden hayata başlamak, güzelliği kurmak, demokratik bir cumhuriyetin dürüst yurttaşları olarak yaşamak adına herkese merhaba’’ dedikten sonra ülkeyi bölmek değil birleştirmek amacıyla burada bulunduklarını söyledi.

Konserinin devamında bir şarkısının sözlerini değiştirerek, ‘‘Avrupalar haram bana’’ diyen Ahmet Kaya, ‘Ölene kadar’ isimli parçasını söylerken ‘İnsanız biz ölene kadar, vallahi barışı özledik’ sözlerini Öçalan'ı kastederek, ‘Kürdüz biz ölene kadar, vallah bir dostu özledik’ diye değiştirdi.

Martta inşallah dönüyorum

MAGAZİN Gazetecileri Derneği'nin ödül töreninde ve Münih'teki bir konserindeki konuşmaları nedeniyle hakkında yedi ayrı dava açılan Ahmet Kaya, yedi aydır ayrı bulunduğu Türkiye'ye martta döneceğini iddia etti.

Münih'te düzenlenen bir konser sırasında Hürriyet muhabirleri ile görüşen Kaya, kendisiyle ilgili olarak öne sürülen suçlamaları yanıtladı.

Kaya, yedi ayda iki kez midesinin delindiğini ve tam 16 kilo verdiğini anlatarak şunları söyledi:

‘‘O malum gecede sadece yeni hazırladığım ve içinde tek bir Kürtçe aşk şarkısı olan kasedimle ilgili promosyon çalışması yapmak istemiştim. Ben aslında Kürtçe de bilmem, o şarkıyı da kasede Ajda Pekkan'nın İngilizce veya Rumca okuması gibi ezbere okumuştum. O konuşmamı yine ‘‘deli yürek konuştu’’ deyip geçecekler sandım. Fakat Reha Muhtar milleti toplayıp Onuncu Yıl Marşı'nı ve Memleketim şarkısını okuttu. Ben vatan haini miyim? Ben o marşı ve şarkıyı onlardan çok daha iyi okurum.’

Kaya, ‘‘Ben PKK'lı değilim ve hiçbir zaman da olmadım’’ diyerek, herşeye rağmen martta Türkiye'ye döneceğini umut ettiğini söyledi. Kaya, ‘‘Emin Çölaşan'nın bir yazısında da belittiği gibi Ahmet Kaya dönecek ve yine sahneye çıkacak’’ diyerek söyleyişi kapattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle