Gündem Haberleri

  Apo’yu sen niye asmadın

  Hasan TÜFEKÇİ/KAYSERİ
  01.07.2007 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Abdullah Gül’ün memleketi Kayseri’de miting yapan Başbakan Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’ye seslendi: Öcalan’ı idam edin diyorlar. O zaman idam vardı, sen niye yapmadın.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan Kayseri mitinginde yine MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yüklendi. Konuşmasına Kayseri’nin ilçelerini sayarak başlayan, ancak MHP’li aday Sabahattin Çakmakoğlu’nun memleketi İncesu’yu saymayan Erdoğan, Bahçeli’ye yönelik olarak şunları söyledi:

  SIFIR TERÖR OLMADI

  Biri çıkmış ’terörü çözeceğiz’ diyor. Hangi terörü? Terörist başını, gelip de DSP-MHP-ANAP’a hediye ettikleri zaman İmralı’da cezaevini dayayıp döşemedi mi? Bu kadar akıllıydın da niye zamanında yapmadın? Bunun adı dürüst siyaset değil, çirkin siyaset. Yapılan yanlıştır diye söylemiyorum. Doğrudur. Ama bunlar bunun üzerinden rant elde etme gayreti içine girdikleri için açıklıyorum. AİHM’nin kararını beyefendiler uyguladı. Şimdi diyorlar ki idam edin. O zaman idam vardı sen niye yapmadın? Niye geciktirdin? Bizden hukuksuzluğu kimse isteyemez. Ülkemizde sıfır terör hiçbir zaman olmamıştır. En az olduğu dönemde 50 civarında şehit verdik. Koalisyonda sözde ateşkes ilan edilmişti. Şimdi o dönemi başarılıyız diye satmaya çalışıyorlar. Bunları kimse yutmuyor.

  GÜL: HERKES GÜLDÜ

  Mitingde konuşan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "Kayseri seninle gurur duyuyor" sloganları arasında kürsüye çıktı. Gül, özetle şunları söyledi: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oynanan oyunlar milletin gözünden kaçtı, millet unuttu mu zannediyorsunuz. Hukukun bu kadar siyasete alet edileceğini, hiç mi hiç düşünmemiştim. Anayasa Mahkemesi gerekçesini açıkladı. Herkes güldü, onlara oy verenler bile güldü. Zannetmesinler ki yumuşak huyluyuz. Eğer çok daha fazla bu mevzuyu konuşmuyorsak, tepkimizi ortaya koymuyorsak bunun sebebi bu ülkeyi korumak için.

  ARINÇ OY İSTEDİ

  TBMM Başkanı Bülent Arınç da konuşmasında, taşıdığı sıfat nedeniyle siyaset yapmayacağını, kendisinin misafir kabul edilmesini isteyerek şunları söyledi: "Abdullah Gül’ün adaylığını TBMM çatısı altında gözyaşları arasında karşıladık. Meclis’in tamamının da Abdullah Gül’e destek vermesini istiyorduk ama olmadı. Yuhlamayın, yuhlarınızın anlamlı olması, 22 Temmuz’da sandıkları doldurmanıza bağlıdır." . /images/100/0x0/55ea45c0f018fbb8f87543cf

  İşte meydan

  BAŞBAKAN Erdoğan ve beraberindekileri, Erkilet Havaalanı’nda Kayseri eski Valisi, şu anki İçişleri Bakanı Osman Güneş, milletvekilleri ve çok sayıda partili karşıladı. Erdoğan, burada havaalanında yeni yaptırılan dış hatlar binasının açılışını da yaptı. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalığa hitap eden Erdoğan konuşmasına ’İşte Cumhuriyet meydanı, işte Cumhur’ diyerek başladı. Sıcak nedeniyle bir çok kişi fenalık geçirirken, sağlık görevlileri ve polisler yardım etmek için seferber oldular. Aşırı sıcaktan etkilenmemek için türban üzerine AKP’nin karton şapkasını takanlara da rastlandı.

  Kayseri üçlüsü

  CUMHURBAŞKANLIĞI adaylığı konusunda, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün sıkıntı yaratan karşılıklı demeçleri sonrasında AKP, dün "Bölünmedik" mesajı verdi. Arınç, Başbakan Erdoğan’ın, Gül’ün seçim bölgesi Kayseri’de düzenlediği mitinge katıldı. AKP’nin lider kadrosu birlik görüntüsü verirken mitingte, önce Gül, ardından Arınç, son olarak da Erdoğan konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı