Gündem Haberleri

  Apo ve PKK cehennemlik

  Hürriyet Haber
  07.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bugüne kadar etkinliğine rastlanmayan ve yasadışı olduğu belirtilen ‘‘İslami Dayanışma Birliği’’ adına yayınlanan bildiride, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın ‘‘cehennemlik olduğu’’ öne sürüldü...

  ‘‘Muhterem Müslümanlar’’ diye başlayan iki sayfalık bildiride, PKK'nın eylemlerinin İslam'la ilişkisi olmadığı belirtilerek, o eylemleri gerçekleştirenlerin Allah'ın gazabına uğrayacağı kaydedildi. Din tüccarlığına soyunanların, örgüt propagandası yapmadığı için din adamlarıyla öğretmenleri de öldürttüğüne dikkat çekilen bildiride, Öcalan'ın kendisini peygamber ilan ettiği öne sürüldü.

  Bildiride yer alan ve Öcalan tarafından yapıldığı bildirilen konuyla ilgili açıklamalar şöyle:

  - Kürtler beni Peygamber kabul ediyor. Bu bir hakikattir, inkar edilemez.. (Kürdistan'ın Sesi Dergisi, 9 Şubat 1996)

  - Ben bir liderden çok, bir Peygamberim. Bana yardım eden Havarilerim var. İsa'nın 12 Havarisi vardı, benim 8 tane var. (Fransız dergisi VSD, 25 Nisan 1996)

  - Yeni bir din kuruyorum. (Fransız Gazetesi Le Figaro, 23 Kasım 1996)

  HZ. İBRAHİM'E BENZİYORUM

  - Aleppo Başpiskoposu İsa'ya benzediğimi söyledi. Ben de, tabiatım kutsal İsa'ya benziyor dedim... Arkadaşlar benim dördürcü bir semavi dini yarattığımı söylüyorlar... (Alman Dergisi Die Zeit 27 Şubat 1997)

  - Ben kendimi Hazreti İbrahim'e benzetiyorum. Bugün yeryüzünde Hazreti İbrahim'in misyonunu tek temsil eden PKK ve benim. (Yeni Asya Gazetesi, 6 Ocak 1998)

  İki sayfalık bildirisinde bu alıntılara yer veren İslam Dayanışma Birliği'nin Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamalarda ayrıca, ‘‘Bugün sadece PKK değil, din kisvesine bürünen bazı gruplar ve derneklerin de kurban bağışlama ve deri toplama adı altında düzenledikleri kampanyalara karşı da tedbirli ve uyanık olalım’’ denildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı