Gündem Haberleri

  Apo, ‘olumlamıyor’muş

  Hürriyet Haber
  20.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bebek katilinin savunmasını üstlenen avukatlar, dün İmralı'ya giderek Apo ile görüştü. Apo'nun ‘‘kanlı eylemlerle ilgili tepkisi nasıl’’ sorusuna avukat Okçuoğlu, ‘‘Olumlamıyor’’ karşılığını verdi.

  Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın savunması için vekalet verdiği avukat Ahmet Zeki Okçuoğlu, beraberinde İrfan Dündar, Niyazi Bulgan ve Mehmet Fehmi Güneş adlı avukatlarla birlikte dün sabah Mudanya'ya geldi. Avukat Okçuoğlu, müvekkilinin son terör olaylarını ‘Olumlamadığını’ söyledi.

  İlçeye girişte polislere kimliklerini veren avukatlar, Hükümet Konağı'na giderek Mudanya Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Köksal'la yaklaşık 1 saat görüştüler. Görüşmenin ardından Mehmet Fehmi Güneş dışındaki avukatlar iskelede işlemler yapıldıktan sonra ‘İmralı-10’ kosteriyle adaya gittiler. Kosterle 8 inşaat işçisi ve inşaat malzemeleri de adaya gönderildi.

  Avukat Okçuoğlu, basın mensuplarını cevaplarken, ‘Apo’nun dışarıda yaşananlardan haberi var mı?' sorusunu ‘‘Sadece bizim söylediklerimizi biliyor. Onun dışında dünya ile irtibatı kesik. Ancak olup bitenleri söylüyoruz’’ diyerek cevapladı. ‘Müvekkilinizin son terör eylemlerinden haberi var mı’ sorusuna ‘‘Bütün hepsini anlatıyorum’’ diyen Okçuoğlu, ‘Tepkisi, tavrı nasıl’ diye sorulunca da ‘‘Olumlamıyor’’ yanıtını verdi.

  VALİDEN UYARI

  Bu arada Bursa Valisi Orhan Taşanlar, terör örgütünün nihai hedefinin, korku ve panik ortamı yaratarak insanların devlete olan güvenini yitirmesini sağlamak olduğunu söyledi. Taşanlar, ‘‘Toplum olarak bu oyunlara gelmememiz lazım. Türkiye 15 senedir terör belası ile hukuk çerçevesinde mücadele ediyor. Devletin, bu mücadelede yalnız kalmaması gerekiyor. Vatandaş ile devletin bütünleşip el ele, huzura ulaşmak için bu mücadeleyi vermesi gerekiyor’’ diye konuştu. Vali Taşanlar, özellikle yargılama sürecinde Bursa'ya medya mensupları dışında olay çıkarmak için çok sayıda iç ve dış düşman geleceğini belirterek, ‘‘Kent halkından, duyarlı ve vakur tavırlarını devam ettirmelerini istiyorum’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı