Gündem Haberleri

  Apo’nun yanına konmadan terör bitmez

  Hürriyet Haber
  27.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanlığı’nın eski İran ve Irak direktörü Michael Rubin, "Barzani, Kuzey Irak kaynaklı terörün Barzani İmralı’da Abdullah Öcalan’a katılıncaya veya Kuzey Irak’ı terk edinceye kadar sona ereceğini sanmıyorum" dedi.

  CNNTÜRK’te Mithat Bereket’in sorularını yanıtlayan Rubin, "Barzani, çok izole bir hayat yaşıyor ve etrafı ona sadece duymak istediklerini söyleyen Amerikalı danışmanlarla çevrili" ifadesini kullandı. "Barzani’nin Kuzey Irak’ta teröristlere sağladığı korumanın sona erdirilmesi ABD’nin görevi" diyen Michael Rubin, "Bu güvenli bölge var olduğu sürece terörizm sürecek" diye konuştu. Rubin, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson’ı da şehit askerlerin cenazelerine katılmadığı için eleştirdi. Rubin, "Bunu yapmak çok zor değil, Alman Büyükelçisi bunu yaptı. Bence Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice Türkiye’ye geldiğinde, anma törenlerine katılmaya da zaman ayırmalı" diye konuştu.

  Yine saçmaladı

  Barzani saçmalamalarını yine sürdürdü. El Arabiya televizyonuna yaptığı açıklamada Türkiye’nin olası sınır ötesi operasyonuna direneceklerini söyleyen Barzani "Açıkçası PKK bir bahane. Amaç, Kürt bölgesinin kalkınmasını engellemek ya da durdurmak" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı