Gündem Haberleri

  Apartmanda yangın paniği

  Ramazan EĞRİ/İSTANBUL, (DHA)
  20.05.2008 - 10:12 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kadıköy'deki bir apartmanın 4'üncü katında çıkan yangın, diğer dairelere de sıçradı. Yangında apartmandakilerin birçoğu, yangın merdivenini kullanarak binayı tahliye etti. Hasta ve yaşlı olan bazı kişiler ise polisin yardımıyla yangın merdiveninden indirildi. Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, dumandan etkilenen 1'i parkinson hastası, 1'i hamile, 3 kişi tedavi edildi.

  Yangın, saat 03.30 sıralarında, Kozyatağı İnönü Caddesi üzerinde bulunan Menekşe Apartmanı'nın 4'üncü katındaki 27 nolu dairede çıktı. Evsahipleri Mustafa Kabataş ve eşinin uyuduğu sırada buzdolabının elektrik kontağı yapması sonucu başlayan yangın yayılmaya başladı. Yanan kablolardan çıkan dumanlar bir anda bütün daireyi ve ardından da tüm apartmanı sardı. Durumu fark eden daire sahibi ve aynı kattaki komşuları evlerinden çıkarak diğer dairelerde yaşayanları da zillerine basarak uyandırdı. Yangında apartman sakinlerinin birçoğu yangın merdivenini kullanarak binayı terk etti. Hasta ve yaşlı olan bazı kişiler ise polisin yardımıyla yangın merdiveninden indirildi.


  Kısa zamanda olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardımıyla binada tüm kişiler tahliye edrilmiş oldu. Yangında dumandan zehirlenen biri parkinson hastası, biri hamile, 3 kişi olay yerine gelen ambulasta tedavi edildi.

  Oturduğu katta çıkan yangın nedeniyle panik yaşayan bir kişi, ortalığın bir anda dumanla kaplandığını söyleyerek, “Apartmanda çıkan seslere uyandık. Yangın söndürücülerle müdahele etmek istedik ama yoğun duman nedeniyle başarılı olamadık” diye konuştu. Binanın en üst katında oturan bir daire sakini ise çıkan yangın sonrasında 12'nci kattan yangın merdiveninin kullanarak indiğini söyledi.

  Dairesinde çıkan yangın sonucu büyük panik yaşayan Mustafa Kabataş, son anda dumanların arasından kurtardığı köpeğini kucağına aldı ve ambulansın yanına koştu. Sağlık ekiplerinin dumandan etkilenlerle ilgilendiği için Kabataş, köpeğini otomobille veterinere götürdü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı