Gündem Haberleri

  AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Tarih verildi mi?

  Hürriyet Haber
  19.12.2017 - 14:26 | Son Güncelleme:

  AÖL sınav sonuçları lise öğrenimlerini dışarıdan tamamlamaya çaba gösteren vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği sınavların ardından AÖL sınav sonuçları bilgisini sorgulayan öğrenciler, sınavdan kaç puan aldıklarını merak ediyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, tarih hakkında detaylı bilgiler

  AÖL sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği sınavların ardından merakla araştırılmaya devam ediyor. Merakla araştırılan konular arasında yer alan AÖL sınav sonuçları, sınavın üzerinden 10 gün geçmesiyle birlikte merak edilen konular arasında yer aldı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

  AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  AÖL sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 9-10 Aralık tarihinde gerçekleştirdiği sınavların ardından sorgulanmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan herhangi bir açıklama gelmedi ancak AÖL sınav sonuçlarının 31 Aralık tarihine kadar açıklanması öngörülmektedir.

  AÖL SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

  09-10 Aralık 2017 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017/1.dönem Sınavı soru ve cevap anahtarı açıklandı. 

   1. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

   2. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

   3. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDEN NASIL MEZUN OLURUM?

  Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

  Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

  MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER

  Diplomaları sonuçları açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

  Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine "İlgili Makama"mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

  "Mezuniyet incelemesinde" olan öğrenciler çıkma belgesi alamazlar. Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencileriin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

  SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

  Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

  Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkatealınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı