Gündem Haberleri

  AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL çıkmış soruları

  Hürriyet Haber
  30.11.2017 - 11:23 | Son Güncelleme:

  AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınav oturumları için kısa bir süre kaldı, sınav yerleri için araştırmalar hız kazandı. AÖL çıkmış sorularıyla hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, bir yandan sınav yerlerini sorguluyor. 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınavın giriş belgeleri 'http://aol.meb.gov.tr/' adresi üzerinden erişime açılacak. Peki AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

  AÖL sınav giriş yerlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanıp açıklanmadığını merak eden öğrenciler, kurumun internet sitesini ziyaret etmeye devam ediyor. Lise eğitimini dışarıdan tamamlamak isteyen on binlerce kişinin merakla araştırdığı AÖL sınav giriş yerleri, 9-10 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan sınav öncesinde merakla araştırılıyor. Peki, AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanır? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

  AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

  AÖL sınav giriş belgesi, Açıköğretim Lisesi internet sitesi üzerinden erişime açılmaktadır. Bu belgelerin erişime açılması, sınavdan kısa bir süre önce gerçekleşmektedir. 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınav giriş belgelerinin erişime açılması halinde sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.

  AÖO SINAV YERLERİ DUYURULDU MU?

  Sınavlar 2 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacak.

  I. Oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi 09.30

  II. Oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi 14.00

  Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

  SINAVA GİRMEDEN ÖNCE ÇIKMIŞ SORULARLA KENDİNİZİ SINAYIN

  Sınava girecek olan öğrenciler için çevrimiçi test imkanı sunan Milli Eğitim Bakanlığı, sınav öncesinde öğrencilerin kendisini sınamalarına imkan tanıyacak. Daha önceki Açık Öğretim Okulları sınavlarında çıkmış sorulardan oluşan testler, çevrimiçi testler bünyesindeki derslerin listesi "DERS SEÇ" bölümünde listelenmektedir.

  Öncelikle hangi dersten test çözmek istiyorsanız o dersi seçip "DEVAM" butonuna tıklayınız. Seçilen dersin bünyesinde, kaç tane test varsa "TEST SEÇ" bülümünde listelenecektir. "TEST SEÇ" bölümündeki testlerden bir tanesini seçip "DEVAM" butonuna tıklayınız. Daha sonra oluşan butona tıkayıp testi başlatabilirsiniz. Testi bitirmek için sayfanın sonundaki "TESTİ BİTİR" butonuna tıklayıp, testin değerlendirmesini gelen sayfanın altında görebilirsiniz. 

  TEST ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  KKTC'DE SINAVA GİRECEKLER İÇİN MEB'DEN UYARI

  9-10 Aralık tarihinde Türkiye ile birlikte KKTC'de de düzenlenecek olan AÖL sınavları için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Sınav saatlerinin Türkiye'ye göre değişkenlik göstereceğini açıklayan MEB, 9 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan 1. oturumun saat 08.30'da, 2. oturumun ise 13.00'da gerçekleşeceğini açıkladı. 10 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3.oturum ise sabah saat 08.30'da başlayacak. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı