Gündem Haberleri

  AÖF 3 ders sınav sonuçları bugün açıklanacak mı? AÖF sonuç tarihi

  Hürriyet Haber
  02.08.2017 - 13:02 | Son Güncelleme:

  AÖF 3 ders sınavı ardından günler geçti, sonuç araştırmaları yoğunlaştı. En fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencileri ilgilen AÖF 3 ders sınavının sonucu Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu üzerinden öğrenilecek. Peki AÖF 3 ders sınav sonuçları bugün açıklanacak mı?

  2017 AÖF 3 ders sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrenci tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer almaya başladı. En fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilerin girdikleri AÖF 3 ders sınavları için artık tüm gözler Anadolu Üniversitesi'nin resmi internet sitesinde. Öte yandan Anadolu Üniversitesi’nden ‘yatay geçiş’ duyurusu geldi. Peki, 2017 AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı, en fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencileri ilgilen AÖF 3 ders sınavı temmuz ayında gerçekleşti. Ağustosun ilk haftasında sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler, sık sık sonuç soruları sormaya başladı. 

  AÖF 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü 14 ilde gerçekleşti. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak resmi sayfada da yer alan ifadelere göre AÖF 3 ders sonuçlarının en geç 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. 

  YATAY GEÇİŞ DUYURUSU

  Öte yandan Anadolu Üniversitesi’nden ‘yatay geçiş’ duyurusu geldi. 2017-2018 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Yatay Geçiş ile başvuru yapmak isteyen adayları ilgilendiren duyuruya göre;Öğrenciler AÖF 3 ders sonuçlarının açıklanacağı tarih için sabırsızlanırken Anadolu Üniversitesi’nden ‘yatay geçiş’ duyurusu geldi. 2017-2018 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Yatay Geçiş ile başvuru yapmak isteyen adayları ilgilendiren duyuruya göre;

  • Merkezi Yerleştirme Puanı ile atay Geçiş Başvurularını 01 Ağustos – 15 Ağustos 2017,

  • Kurumlararası Yatay Geçiş Başvurularını ise 01 Ağustos – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında aşağıda  belirtilen belgeleri, ilgili Fakülteye posta, kargo vb. ile göndermeleri gerekmektedir. Yukarıda belirtilen tarihler arasında belgelerin Fakültemize ulaşmaması halinde, yatay
  geçiş başvuruları kabul edilmeyecektir.

  • Yatay Geçiş Başvurusu kabul edilen adayların listesi 11 Eylül 2017 tarihinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde duyurulacaktır.

  • Yatay Geçiş Başvurusu Kabul Edilen Adayların Kayıtları 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında AÖF Bürolarından yapılacaktır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı