Gündem Haberleri

  Anzer'deki kayıp kişilerden haber var

  Muhammet KAÇAR/ İKİZDERE(Rize),(DHA)
  23.11.2009 - 11:45 | Son Güncelleme:

  RİZE’nin İkizdere İlçesi Anzer Yaylası’nda etkili olan kar yağışı nedeniyle mahsur kalan yakınlarına ulaşmak için yola çıkan 4 kişiden haber alınamıyordu. Kayıp kişilerin yaylada bir eve sığındı ortaya çıktı. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

  Rize'nin İkizdere İlçesi Anzer Yaylası'nda kaybolan 4 kişiden haber alındı.Yaylada 100 küçükbaş hayvanıyla mahsur kalan ve bir eve sığınan Cevat Kan İkizdere ilçesi'ndeki yakınlarını cep telefonuyya arayarak kendisine ulaşmak için yola çıkan 4 kişiyi gördüğünü birazdan yanında olacaklarını bildirdi

  Hafta sonunda bölgede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle İkizdere İlçe merkezine 24 kilometre uzaklıktaki Anzer Yaylası’nda 100 küçükbaş hayvanı ile mahsur kalan Cevat Kan, ailesini cep telefonu ile arayarak yardım istedi. Bunun üzerine Pazar günü sabahı eşi Aliye, oğulları Hüsnü ve Erol Kan ile yeğeni İhsan Kan, İkizdere-Anzer yol ayrımına kadar araçla gitti, buradan da yaylaya ulaşabilmek için yürüyüşe başladı. Ancak aradan 24 saati aşkın bir süre geçmesine rağmen bu kişilerden haber alınamadı. Kişilerin yaylada bir sığındıkları bildirildi.

  Jandarmayla irtibat kuran Cevat Kan’ın kızı Latife Kan, babasının yaylada güvenli bir yerde beklediğini; ancak yardım için giden annesi, kardeşleri ve kuzeninden 24 saattir haber alamadıklarını belirterek yardım istedi. Bunun üzerine bölgeye arama kurtarma ekipleri gönderildi. Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri de kardan kapalı yayla yolunu açmak için çalışma başlattı.

  Konuyla ilgili bilgi veren İkizdere Kaymakam Vekili Nedim Akmeşe, olayın haber alınmasının ardından ekiplerin harekete geçirildiğini belirterek, “İş makineleri de hemen yolu açmak için çalışma başlattı. Umuyoruz ki bölgede bir eve sığınmışlardır. Bir an önce ulaşmak için çabalıyoruz” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı