Gündem Haberleri

  Antalya'yı yine sel vurdu

  A.A
  29.12.2009 - 10:18 | Son Güncelleme:

  Antalya'da etkili olan şiddetli yağış devam ederken, itfaiye, mahsur kalan vatandaşlara ve 50'ye yakın su baskınına müdahaleyi çok sayıda ekiple sürdürüyor.

  YAĞIŞTAN FOTOĞRAFLAR

  BODRUM'DA LODOS KABUSA DÖNDÜ

  TUNCA NEHRİ YİNE TAŞTI

  EDİRNE'Yİ YAĞIŞ BÖYLE ETKİLEDİ - FOTO GALERİ 

  Antalya kent merkezinde şiddetini zaman zaman artıran sağanak nedeniyle gecekonduların bulunduğu Yüksekalan, Barış, Konuksever, Beşkonaklar, Hüsnü Karakaş ve Yeşildere mahallelerindeki onlarca evden, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne su baskını ihbarları yapıldı.

  Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 50'ye yakın ihbar alırken, gecekondu ve alt katlardaki konutlarında mahsur kalan ailelerin can güvenliğinin sağlanması için bu yöndeki ihbarlara öncelik verdi. Çok sayıda ekip tarafından, su baskını yaşanan mahallelerdeki önlemler ve su tahliye çalışmaları devam ediyor.

  Bu arada, yoğun yağış nedeniyle su basan iş yerleri arasında Antalya 15. Noterliği de bulunuyor. Noterlik bürosunun bodrum katındaki bazı evraklar sular altında kaldı. Buradaki tahliye çalışmaları devam ediyor.

  Bazı caddelerdeki otomobiller yarıya kadar suya gömülürken, yetkililer, şimdiye kadar ulaşılan ihbarlara göre su baskınlarda can kaybı bulunmadığını bildirdi.

  İl merkezinde bazı bölgelerde etkisini de yitirmeye başlayan yağış, aralıklarla sürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı