Gündem Haberleri

  Antalya'ya hortum uyarısı

  A.A
  04.01.2011 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde kuvvetli gökgürültülü sağanak, sahil kesimleri ve açıklarında hortumla birlikte kısa süreli fırtına bekleniyor. Bolu Dağı geçişinde ise kar yağışı ve sis ulaşımı etkiliyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ 

  BOLU DAĞI'NDA KAR VE SİS - FOTO GALERİ

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “Meteorolojik Uyarı”da, saat 11.30'a kadar, Antalya'nın Manavgat ilçesinde kuvvetli gökgürültülü sağanak, sahil kesimleri ve açıklarında hortumla birlikte kısa süreli fırtına oluşma riski bulunduğu bildirildi.

  Meteoroloji yetkilileri vatandaşları, yaşanabilecek su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

  BOLU DAĞ’NDA KAR VE SİS

  TEM otoyolu ve ;D- 100 karayolunun Bolu Dağı geçişinde kar yağışı ve sis ulaşımı etkiledi. Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaparken, bu sabah sis nedeniyle görüş uzaklığı ;30 metreye kadar düştü.

  Sabah saatlerinde Bolu Dağı geçişinde kar yağışı ve sis etkili oldu. Kar yağışı asfalt zeminde tutmazken, Karayolları ekipleri kar yağışı ile birlikte tüm güzergahlarda tuzlama çalışması yaptı. Özellikle, D- 100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde sis ulaşımı olumsuz etkiledi. Görüş uzaklığı ;30 metreye kadar düşerken, ulaşımın rahatlaması için yol kenarlarında bulunan sis lambaları yakıldı. Sisin etkili olduğu bölgelerde ulaşım yavaşladı.

  Abant Tabiat Parkı’nda ise lapa lapa yağan kar yağışı tatilcileri sevindirdi. Kar kalınlığı 8 santime ulaşırken, gölün kenarları buz tutmaya başladı. Tatilciler gölün etrafında faytonla gezintiye çıkarken, bazı tatilciler ise kar yağışı altında yürüyüp fotoğraf çekti.

  ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 76 SANTİMETRE

  Kayseri’de soğuk hava etkili olurken, Erciyes ;Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 76 santimetreye ulaştı.

  Erciyes Dağı’nda ; dün akşam başlayan ve ;h?l? devam eden yağışta kar kalınlığı ;76 santimetreye ulaştı. ;Erciyes Dağı’nın 2 bin 800 metreden yüksek kesimlerinde yer alan Çobanini, Şeytanderesi, Hörgüçkayası, Kuzeybuzulu bölgeleri ile Sütdonduran Yaylası ve zirvesinde ise ;kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı kaydedildi.

  Meteoroloji yetkilileri, kent merkezinde yağmur ve karla karışık yağmurun gün boyu devam edeceğini, ;gece hava sıcaklığının sıfırın altında 3 derece ölçüldüğü Kayseri’de gündüz ;sıcaklığın 8 derece olduğunu söyledi. Yetkililer, karla karışık yağmur yağışının hafta sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

  Öte yandan, yağışın etkili olduğu ;Kayseri- Malatya karayolunun Tomarza kavşağı- Pınarbaşı ve Pınarbaşı- Uzunyayla bölümlerinde kar temizleme çalışmalarına başlandı.
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı