Gündem Haberleri

  Antalya'ya 2 özel terör taburu

  Hürriyet Haber
  13.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anyalya'daki turistik tesislere karşı eylem hazırlığında olan PKK'lılara karşı Serik ve Manavgat İlçeleri'nde yürütülen operasyon sürerken, teröristler kuzeyden de kıskaca alındı. Konya'nın Hadim ve Seydişehir İlçelerinde, 2 seyyar Jandarma Komando Terör Taburu konuşlandırıldı.

  Seydişehir-Akseki-Alanya arasındaki Toros Dağları'nın çeşitli bölgelerinde PKK'ya yönelik operasyon yapacak jandarma komandolar, 4 Skorsky helikopterle desteklenecek. Komandoların, olası bir saldırıya karşı, Seydişehir'de kurulu Alüminyum İşletmeleri'ni de gözetim altında tuttuğu bildirildi.

  Taburların 24 saat alarmda olduğunu belirten üst düzey bir askeri yetkili, şunları söyledi:

  ‘‘Güvenlik Kuvvetleri'nin yaptığı son operasyonlarda büyük darbeler yiyerek yok olma aşamasına getirilen PKK terör örgütünün, bu yıl Akdeniz'deki turizm bölgelerini kana bulamak için Torosların zirvelerinde yuvalanmaya başladığını haber aldık. Üç gün önce Antalya'nın yüksek kesimlerinde girilen çatışmada 10 PKK'lının öldürülmesi, terör örgütünün planının ciddi olduğunu ortaya koydu. Ankara'yı Akdeniz'e en kısa yoldan ulaştıran Konya-Seydişehir-Akseki-Alanya Karayolu'nun güvenliğini korumak ve Toros Dağlarında PKK'nın üslenmesini önlemek için Seydişehir ve Hadim Jandarma Komando Terör Taburları, 24 saat süreyle tetikte bekliyor. İstihbarat birimlerinin vereceği bilgiler doğrultusunda, bu taburlarımızda görevli rütbeli komandolarımız 'Yıldırım Harekat'lara hazır tutuluyor.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı