Gündem Haberleri

  Antalya'nın yıllık ihracatı 1 milyar doları aştı

  AA
  09.09.2013 - 09:38 | Son Güncelleme:

  Antalya İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Antalya'nın yıllık ihracatının 1 milyar doları aştığını açıkladı.

  Satıcı, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'ye birçok sektörde önemli döviz girdisi sağlayan Antalya'nın ihracattan aldığı payın her geçen yıl arttığını kaydetti.

  Yıllık ihracat hacmi 2010 yılında 1 milyar doların üzerine çıkan Antalya'nın geçen yıl 28 Ekim tarihinde yakaladığı 1 milyar dolarlık ihracat hacmini bu yıl neredeyse iki ay önce yakaladığına dikkati çeken Satıcı, "8 Eylül itibarıyla yıllık ihracat rakamı 1 milyar 197 bin 518 dolar oldu" ifadesini kullandı.

  Gelinen noktanın yeni ihracat rekorları konusunda kendilerini umutlandırdığını dile getiren Satıcı, 2010 yılından itibaren yakalanan ihracat hacmindeki hızlı artışın sevindirici olduğunu vurguladı.

  Satıcı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

  "Her türlü soruna karşı büyük bir mücadele veren ihracat ailesi olarak gelinen nokta son derece sevindiricidir. Bu başarının elde edilmesinde payı olan ihracatçımızdan çalışanlara kadar herkese ülkem, birliğimiz ve yönetim kurumuz adına yürekten teşekkür ederim. Bu vesile ile 2013 yılında yeni ihracat rekorları kıracağımıza inandığımızı herkesin bilmesini isterim."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı