Gündem Haberleri

  Antalya'daki kreşler yasta

  Hürriyet Haber
  17.07.2001 - 13:39 | Son Güncelleme:

  Antalya Özel Çocuk Yuvaları Derneği, Manavgat'ta servis minibüsünde hayatını kaybeden 4 yaşındaki Ömer'in anısına tüm kreşlerde bir hafta boyunca siyah kurdele takma kararı aldı

  Antalya Özel Çocuk Yuvaları Derneği Başkanı Harbiye Kan, Manavgat'ta ihmal sonucu servis minibüsünde hayatını kaybeden 4 yaşındaki Ömer'in derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, Antalya'daki kreşlerde çalışanların, 1 hafta boyunca siyah kurdele takacaklarını söyledi.

  Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Harbiye Kan, Ömer Faruk Aydemir'in ölümünden sorumlu görülen Manavgat Özel Tomurcuk Kreşi ile ilgili yasal işlemlerin başlatıldığını hatırlattı.

  Kreşin, dernek üyesi olmadığını belirten Kan, bununla birlikte Antalya'daki tüm kreş işletmecilerinin derin üzüntü içinde olduklarınıifade etti. Kan, şöyle konuştu:

  "Antalya ve ilçelerinde 100'e yakın kreş var. Bunlardan yalnızca merkezdeki 43 kreş, derneğimizin üyesidir. Manavgat'taki olayın tüm özel çocuk yuvalarına mal edilmemesi gerekir. Kamu yararına hizmet üreten bu kuruluşların zan altında kalmaması ve ailelerin bir başka ihmale uğramasına fırsat vermemek için, kreşlerdeki tüm çalışmalar, halkımız tarafından takip edilmelidir. Görülen aksaklıkların, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne ve derneğimize iletilmesi, bu tür sorunların bir daha yaşanmamasını sağlayacaktır."

  Kreş servislerinin, çocukları, bir görevliyle evlerinden teslim aldıklarını ve yine aynı şekilde evlerine teslim ettiklerini anlatan Kan, görevli bulunmayan servislerin şikayet edilmesini istedi.

  Harbiye Kan, Ömer Faruk'un ölümünün Antalya'daki tüm kreş çalışanlarını üzdüğünü, bu yüzden 1 hafta boyunca bütün kreş çalışanlarının işlerine siyah kurdele takarak giceklerini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı