Gündem Haberleri

  Antalya'da trafik yoğunluğuna karşı yeni önlemler

  A.A
  21.08.2006 - 15:14 | Son Güncelleme:

  Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Etli, ilde, trafik yoğunluğunun önlenmesi amacıyla şehrin bazı noktalarında düzenlemeler yapıldığını bildirdi.

  Etli, Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Otopark Büro Amirliğinde, Trafik Şube Müdürü Ömer Sezer ve Trafik Şube Müdür Yardımcısı Cengiz Açıkbaş ile basın toplantısı düzenledi.

  Trafikte alınan önlemleri açıklayan Etli, köprülü kavşak çalışması nedeniyle Adliye kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunun aksaklıklara ve kazalara yol açtığını anımsattı. Trafik yoğunlunun giderilmesi amacıyla, Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları yetkilileriyle yapılan çalışmalar sonucunda, Akdeniz Üniversitesi önündeki tüp geçitin altına trafik lambalı bir göbek yapıldığını bildiren Etli, kavşağın açılmasıyla trafiğin akıcı bir şekilde işlemeye başladığını kaydetti.

  Sürücülerin Meltem'e yönelerek seri bir şekilde Kemer yönüne ilerlemelerinin mümkün olduğuna işaret eden Etli, “Trafik buraya yönelirse adliye önünden akan trafiği Migros istikametine vereceğiz. Böylece trafik yoğunluğu azalacak” dedi.

  Etli, Kemer yönünden gelen araçların ise Sea Life otelinden Uncalı yönüne, oradan da İller Bankası kavşağına çıkmalarının zaman açısından trafiği rahatlatacağını vurguladı.

  UYARILAR

  Sıcaklarla birlikte trafik kazalarında artış görüldüğüne işaret eden Ramazan Etli, ilde günde ortalama 40 trafik kazası meydana geldiğini bildirdi. Etli, sürücülere, zorunlu olmadıkça sıcaklığın arttığı 11.00-14.00 saatlerinde trafiğe çıkmamaları uyarısında bulundu.

  Kazaların ve trafikteki yoğunluğun yüzde 80 oranında sürücüden kaynaklandığını belirten Etli, trafik ihlallerinde ilk sıralarda ise kırmızı ışıkta geçme ve hatalı sollama bulunduğunu kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı