GeriGündem Antalya'da korsan CD operasyonu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'da korsan CD operasyonu

Antalya'da polis tarafından düzenlenen operasyonda, çok sayıda korsan CD, VCD VE DVD ele geçirildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, “Fikri mülkiyet haklarının korunması ve korsan yayıncılığın önlenmesine” ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğü'nce Antalya'da etkili çalışmalar yürütüldüğü belirtildi. İşyerleriyle, seyyarlara korsan VCD ve DVD dağıttığı iddiasıyla takibe alınan T.K'nın işyeri ve deposuna yapılan baskında, 2114 adet film ve müzik CD'si, 1050 DVD ve 152 bilgisayar oyunu ele geçirildiği bildirilen açıklamada, bu kişinin bağlantılı olduğu 10 ayrı işyerinde mahkeme kararıyla arama yapıldığı belirtildi.

Aramalarda B.A. ile S.Ü'nün işyerinden 4125 korsan ve bandrolsüz bilgisayar oyunu ile 44 porno içerikli CD bulunduğu kaydedilen açıklamada, kopyalama için kullanılan çok sayıda malzemenin de ele geçirildiği ifade edildi.
Düzenlenen baskınlar sonucu, toplam 8827 korsan CD, VCD ve PC'nin ele geçirildiği belirtilen açıklamada, yakalanan kişilerden 2'sinin sorgularının tamamlanmalarından sonra adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle