Gündem Haberleri

  Antalya'da kaybolan turistler taburcu oldu

  A.A
  20.01.2015 - 09:23 | Son Güncelleme:

  Likya Yolu yürüyüşü sırasında kaybolan, arama çalışmalarının ardından bulunarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan Hollanda vatandaşları Friso Anne Antoney de Vries ile Marije de Groot taburcu edildi.

  Antalya'nın Kemer ilçesinde, Likya Yolu yürüyüşü sırasında kaybolan 3 turisten ikisi kaldırıldıkları hastaneden taburdu edildi.

  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhakemi Doç. Dr. Murat Turhan, hastanelerine getirilen Hollanda vatandaşları Friso Anne Antoney de Vries ile Marije de Groot'da açlık ve susuzluğa bağlı olarak böbrek fonksiyonlarının yüksek olduğunun tespit edildiğini söyledi.

  Sıvı tedavisinin ardından hastaların değerlerinin normale döndüğünü ifade eden Turhan, daha sonra turistleri taburcu ettiklerini söyledi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'nden yakınlarının desteğiyle çıkan Vries ve Groot, taksiyle kalacakları otele gitti. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına tutulan David James Mackie'nin sağlık durumunun iyi olduğu, 1-2 saate kadar taburcu edilebileceği öğrenildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı