Gündem Haberleri

  Antalya'da İsrail protestosu

  Süleyman EKİN/ANTALYA, (DHA)
  31.05.2010 - 11:17 | Son Güncelleme:

  İSRAİL donanmasının Gazze'ye gitmek üzere yola çıkan yardım gemilerinden oluşan konvoya yaptığı saldırı Antalya'da da kınandı. Protestoya katılan ve eşinin de ‘Mavi Marmara’ gemisinde olduğunu belirten Yasemin Aslan, “Eşim şehit olduysa da en güzel mertebeye ulaştı” dedi.

  Sabah erken saatlerde saldırı haberinin alınmasının ardından yaklaşık 500 kişilik grup, Antalya'da Muratpaşa Camii'nin bahçesinde toplandı. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyeleri, ellerinde Filistin bayraklarıyla tekbir getirerek İsrail aleyhine sloganlar attı.

  İnsani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisine, Antalya'daki hareketinden önce Alanya'dan gelip binen Alparslan Arslan'ın eşi Yasemin Arslan, eşinden sabah erken saatlerinden itibaren haber alamadığını söyledi. Protestocular arasında yer alan Yasemin Arslan, “Eşimin yardım gemisine bineceğini son anda öğrendim. Benden hakkımı helal etmemi istedi. Ben de ona ‘Allah'ın senin üzerindeki hakkı, benim senin üzerindeki hakkımdan daha fazladır’ dedim ve gönderdim. Onların içinde nice erler var ki, bunlarından şehit düşenler rabbine verdiği sözü yerine getirdi” dedi.

  İsrail'in yıllardır müslüman kanı akıttığını söyleyen Aslan, “Biz İsrail'e yeni, taze takviye kanlar gönderdik. Bundan sonra da pes etmeyeceğiz. Şehit kanı bereketlidir. Nereye düşerse oraya bine bin verir. Eşim şehit olduysa geride 2 oğlum var. Onları da bu yoldan alıkoymayacağım. Tüm dünya ve İsrail buna şahit olsun ki, müslümanlar bunu onların yanına bırakmayacaklardır” diye konuştu. Konuşması sık sık tekbir sesleriyle kesilen Yasemin Arslan, eşinin akıbetini bilmediğini, ancak şehit olması halinde ise üzülmeyeceğini sözlerine ekledi. Aslan, “Şehit olduysa da o en güzel mertebeye ulaştı” dedi.

  Muratpaşa Camii'nin avlusunda İsrail'in Filistinliler'e yaptığı saldırıları belgeleyen fotoğraflar da sergilenmeye başlandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı