Gündem Haberleri

  Antalya'da fırtına uyarısı

  A.A
  21.01.2006 - 17:46 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji, yarın Antalya'da fırtına beklendiği uyarısında bulundu.

  Antalya Havalimanı Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü'nce yayınlanan ”Meteorolojik ihbar”da, bölgenin yarından itibaren Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceği belirtildi. Açıklamada, yarın güney ve güneydoğu yönlerinden esmeye başlayacak rüzgarın öğle saatlerinden itibaren hızını artırarak, hamle hızının saatte 65 ile 85 kilometreye ulaşmasının beklendiği belirtildi.

  Rüzgarın yönünün 23 Ocak Pazartesi günü öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısından başlayarak, kuzey ve kuzey batıya döneceğine değinilen açıklamada, hamle hızının saatte 65 ile 75 kilometre arasında olacağının tahmin edildiği kaydedildi.

  Açıklamada, kuzey yönlerden esecek rüzgarın 25 Ocak Çarşamba günü gecesinden itibaren etkisini azaltmaya başlayacağı bilgisine yer verildi.

  Yarın güney yönlerden esecek rüzgarla birlikte başlayacak olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışın Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği bildirilen açıklamada, yağışların bölgenin batısındaki ilçelerde yer yer etkili, iç kesimlerde ise kar yağışına neden olmasının beklendiği kaydedildi.

  DENİZDE FIRTINA

  Açıklamada, Bodrum-Fethiye-Anamur arasında fırtına beklendiği uyarısında da bulunuldu. Yarın kıble ve keşişlemeden başlayacak rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Bodrum-Fethiye arasında, akşam saatlerinden itibaren de Fethiye-Anamur arasında 7 ile 8 kuvvetinde eseceği kaydedildi.

  Denizlerde havanın parçalı bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren batıdan başlayarak, yer yer etkili olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği, görüş uzaklığının 10, yağış alan yerlerde yağış anında 3 ile 5 kilometre dolayında olacağı belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı