Gündem Haberleri

  Antalya'da dev akvaryum yapılacak

  A.A
  12.05.2010 - 13:59 | Son Güncelleme:

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Türkiye'nin en büyük akvaryumunun, Antalya 2. Fuar Alanı bölgesinde yapılacağını bildirdi.

  Mehmet Aktekin, akvaryumun 10 bin metrekare kapalı alanıyla Türkiye'nin en büyüğü, 360 derece panoramik akvaryum bölümüyle de dünyada ilk olma özelliği taşıyacağını belirtti.

  Yaklaşık 15-17 milyon Avro arasında bir yatırım gerektiren projenin yap-işlet-devret modeliyle inşa edileceğini söyleyen Aktekin, projenin, yakında açık ihaleye çıkarılacağını açıkladı.

  Büyükşehir Belediyesinin akvaryum gelirinden pay alacağını anlatan Aktekin, “Akvaryumun içinde 360 derecelik panoramik başka bir akvaryum da bulunacak ve dünyada bir ilk olacak. Akvaryuma, alt bölümünden merdivenle girilecek. Çepeçevre camla kaplanacak. Ziyaretçiler ayaklarının altında yüzen balıkları görebilecek” dedi.

  Deniz canlılarının yanı sıra deniz bitkilerinin de sergileneceği akvaryum projesiyle 3-4 firmanın ilgilendiğini duyuran Aktekin, “Bir ana akvaryum ve birkaç küçük akvaryum bulunacak. Ana akvaryumun içinden insanların geçebileceği tünel yer alacak. Bunun yanında kompleksin içinde sergi, eğitim ve gösteri salonları, yeme içme üniteleri de yer alacak” diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı