Gündem Haberleri

  Antalya'da Alman köyü

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hepsi emekli olan Almanlar, öldükten sonra da Antalya'da kalmak istedikleri için, şimdiden kendi mezar yerlerini bile satın aldılar.

  ANTALYA'da Ermenek Mahallesi'nde yapımı devam eden 164 villalık sitenin, tamamlanan 46 villasını Alman turistler satın aldı. Tripleks lüks villalardan oluşan site, böylece modern bir Alman köyüne dönüştü.

  Tamamı emekli olan Almanlar, yılın büyük bölümünü Antalya'da geçirirken, sadece akrabaları ile hasret gidermek için yılda birkaç haftalığına ülkelerine gidip geliyorlar.

  Öldükten sonra da burada kalmak istediklerini belirten Antalyalı Almanlar, turistik kentte şimdiden mezarlarını da satın aldılar ve Antalya'da kendilerine göre sessiz ve sakin bir dünya kurdular.

  ATATÜRK PORTRELERİ

  Antalyalı Almanlardan Grigori ve Cristel Bahruth, Türkiye'yi çok sevdiklerini, burada yaşadıkları için de kendilerini şanslı saydıklarını söylediler.

  Evlerinin duvarlarını Atatürk portreleri ile donatan Cristel Bahruth, misafirlerine de kendi elleriyle yaptığı Türk çayından ikram ediyor.

  Antalya'dan ölünce de ayrılmak istemediklerini belirten Grigori ve Cristel Bahruth, ‘‘Diğer komşularımız da bizim gibi düşünüyor. Bu nedenle bir çoğumuz mezarımızı da şimdiden satın aldık’’ diye konuştular.

  Satışlar Avrupalı’ya

  Sİteyİ yapan Cenk İnşaat'ın sahiplerinden Türkay Ünsal, inşaat başladığı zaman siteyi iç piyasaya pazarlamayı düşündüklerini, ancak Almanya'dan gelen talepler yüzünden satışın Avrupalı'ya döndüğünü söyledi. Villaları Avrupa'da pazarlamak için CD-Room'lar ile Video kasetler hazırlattıklarını belirten Ünsal, tanıtım kasetinde, sitenin yanı sıra, Antalya'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin anlatıldığını bildirdi. Ünsal, sitede biyolojik arıtma, yüzme havuzu, 400 kanallı uydu televizyon sisteminin olduğunu açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı