Gündem Haberleri

  Antalya'da 50 hektar orman kül oldu

  Serik
  09.09.2005 - 15:57 | Son Güncelleme:

  Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Serik İlçesi Akbaş Köyü Karaçaltı mevkiindeki yangında, şu ana kadar 50 hektar ormanlık alanın yandığını bildirdi.

  Serik İlçesi'ne giderek, helikopterle incelemelerde bulanan Vali Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına 5 helikopter, biri Mersin'den gelen 2 söndürme uçağı, 5 dozer, 100 arazöz, 300 işçi, 100 jandarma komandosu, sivil savunma ekipleri ve vatandaşlarca müdahale edildiğini söyledi.

  Vali Yüksel, sabah saat 09.00 sıralarında çıkan yangında şu ana kadar 50 hektar alanın yandığını belirterek, bunun, bu yıl yanan en büyük alan olduğunu ifade etti.

  Yüksel, “Yangını kontrol altına almaya çalışıyoruz. Yangının ilk çıktığı alan, bozuk kızılçam orman alanı. Bunun ardından çok güzel kızılçam alanı geliyor. Amacımız, yangının buraya sıçramasını engellemek” diye konuştu.

  45 HANE BOŞALTILDI

  Yangın nedeniyle bölgedeki 2 mahallede toplam 45 hanenin boşaltıldığını ifade eden Vali Yüksel, “İnsan kusuru, kusurun sorumsuzluğa gidişi bu alanları tamamen kül ediyor. Jandarma konuyu çok dikkatli inceliyor” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı