Gündem Haberleri

  Antalya'da 2 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası

  Salim UZUN/HÜRRİYET
  17.06.2017 - 10:24 | Son Güncelleme:

  Son günlerde üst üste gelen hayvan katliamı haberlerine bir yenisi eklendi. Antalya'nın Konyaaltı İlçesi Gökdere Mahallesi’nde ikamet eden Emine Tekçe, evlerinin önünde besledikleri 2 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti. 2 gün önce Ankara'da 12 köpek ve 1 kedi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından katledilmişti. Yine İstanbul'da 'nesli tehlikede' olarak tanımlanan, yetişkin 214 santimetre uzunluğundaki erkek bir Afalina türü yunus, 4 Haziran’da Tarabya sahiline ölü olarak karaya vurmuştu. Yunusun av tüfeğiyle katledildiği tespit edilmişti.

  ‘DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI’

  Olayla ilgili jandarmaya haber verdiklerini kaydeden Tekçe, “Daha önce de bir köpeğimiz kustuktan sonra ölmüştü ancak biz zehirlendiğini aklımıza getirmedik. Bugün iki köpeğimizi daha ölmüş olarak bulunca konuyu kolluk kuvvetlerine bildirdik” dedi.

  ‘TÜFEKLE VURULUYOR’

  Mahalledeki başıboş köpeklerin tüfekle vurulduğunu da ileri süren Tekçe, “Bu mahallede hayvanlara yönelik sistemli bir katliam başladı. Sahipli köpekler zehirleniyor, sahipsiz köpekler ise tüfekle vuruluyor. Bunun adı resmen katliam. Şu an mahallede 4’e yakın sahipsiz köpek kayıp” diye konuştu.

  Antalyada 2 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası
  ‘TESPİT YAPILACAK’

  Köpeklerin kesin ölüm nedeninin tespit edilmesi için harekete geçtiklerini kaydeden Tekçe, şöyle dedi:
  “Veterinerimiz köpeklerimizin neden öldüğünü resmi olarak tespit edecek. Bu olayla ilgili 2 kişiden şüpheleniyoruz. Zaten o isimleri de ilgili kurumlarla paylaştık.''

  Korkunç katliam Sokak hayvanlarını önce zehirledi sonra yaktıKorkunç katliam! Sokak hayvanlarını önce zehirledi sonra yaktı!

  Boğazda av tüfeğiyle vurdularBoğaz'da av tüfeğiyle vurdular

   Antalyada 2 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası

   İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (16.06.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı