Gündem Haberleri

  Antalya nerede

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turizm Bakanlığı, tanıtım kitabında yer vermedi

  İnanç Turizmi çerçevesinde yürütülen uluslararası kampanyada Antalya'nın adı bile anılmadı. Turizmcilerden çığ gibi tepki yağıyor

  Turİzm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün 2000-2006 yılı için hazırladığı Kongreler ve Toplantılar Kitabı'nda yeralan, 2000 yılı inanç turizmi faaliyetleri arasında Noel Baba etkinliklerine yer verilmediği ortaya çıktı. Bakanlığın hazırladığı takvimde, Isparta'da 4 ayrı etkinliğe yer verilirken, Antalya'dan hiç bir program yer almadı.

  Bu bir skandal

  Kitapçıkta Isparta programları şunlar; St. Paul Yürüyüşü, 2'inci Uluslararası Pisidia Antiocheia ve Göller Bölgesi İnanç Turizmi Sempozyumu ile St. Paul Paneli. 17 yıldır Uluslararası alanda yapılan ve bugüne kadar 80'in üzerinde ülkenin katıldığı Noel Baba ve Dünya Barışı'na Çağrı Etkinliği'ne yer verilmemesi, skandal olarak nitelendirildi.

  Turizmci sitemi

  Hürriyet Akdeniz'in ele geçirdiği kitapta Antalya'da inanç turizmiyle ilgili hiç bir programa yer verilmemesi tepkilere neden oldu. Turizm Bakanı Erkan Mumcu'ya sitem eden Antalyalılar, ‘‘Antalya nerede sayın bakanım?’’ diye sordu. Memleketi Isparta'nın inanç turizminden aslan payını alması için çalışan bakan Mumcu'nun bu tutumu Antalyalıları isyan ettirdi. ANTALYA/DHA

  Bu İlk değil

  Ödenekler şok yarattı

  IspartalI Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nın bu ilk olayı değil. Bakan Mumcu, daha önce de turizmin başkenti olarak bilinen Antalya'ya komik ödenekler gönderirken, Isparta'nın ilçe belediyelerine 1 trilyon lira ödenek sözü vermiş ve 600 milyarını göndermişti.

  Bu ödeneğin 250 milyarı da doğum yeri olan Yalvaç'a çıkarılmıştı. Erkan Mumcu, kayak merkezi Saklıkent ödenek beklerken, Davraz Kayak Merkezi'ne de 1 trilyon lira ödenek sözü vermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı