Gündem Haberleri

  Antalya nemden görünmüyor

  İbrahim LALELİ - Hasan DÖNMEZ - DHA
  27.07.2012 - 17:10 | Son Güncelleme:

  Aşırı sıcaklar tüm Türkiye’yi etkisine aldığı son günlerde Antalya'da yüksek nem fotoğraf karelerine yansıdı. Kentin kuşbakışı görülebildiği Tünektepe’den bakıldığında Antalya, gökyüzünü kaplayan nem tabakasının arasından güçlükle görünüyor. Sıcak hava etkisini sürmeye devam edecek.

  Hava sıcaklığının dün 35 derece olduğu Antalya’da, yüzde 83’lere kadar yükselen nem oranı, hissedilir sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkardı. Kentin dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı da bunaltıcı nem nedeniyle sakin bir gün yaşadı. 

  ANTALYA NEM ALTINDA / WEB TV

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Nefes almayı bile güçleştiren yüksek nemden kaçan halk kapalı alanlarda klimalarla serinlerken, yabancı turistler ise sahilde denize girerek nemden kurtulmaya çalıştı. Gençler ise denizde su oyunları oynayarak zaman geçirdi. Arkadaşlarını, ellerinin üzerine çıkartarak havaya fırlatan gençler, ıslak eğlencenin keyfini yaşadı.

  BOLU'DA SICAK HAVA TATİLİ

  İŞTE BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Bolu'da sıcak hava nedeniyle kamuda çalışan engelliler, hamileler, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar, valilikçe 1 gün idari izinli sayılacak.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sıcaklıkların olumsuz etkileri nedeniyle kamuda çalışan engelliler, hamileler, yaşlılar ve kronik hastalığı bulunanların İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca bugün ve yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

  KONYA’DA SICAKTAN CADDE VE SOKAKLAR BOŞALDI

  KONYA’da aşırı sıcak nedeniyle cadde ve sokaklar boşalırken, dışarı çıkanlar ise parklarda ve yeşil alanlardaki gölgelik alanlarda serinlemeye çalıştı.Sıcak nedeniyle sokaklar ıssızlaşırken, dışarıya çıkmayı tercih edenlerin mekanı da park ve yeşil alanlar oldu. Yeşil alanlardakilerden bazıları ağaçların gölgesi altında uyuyarak, bazıları da süs havuzlarına ayaklarını sokarak serinlemeye çalıştı. Çocuklar ise tehlikeli olmasına rağman süs havuzlarında yüzerek serinledi. Sıcaklar insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiledi. Parktaki kuğular, süs havuzundaki fıskıyelerin yanında durarak serinlemeye çalıştı.

  SICAKLIKLAR HAFTA SONUNA KADAR SÜRECEK

  Türkiye’yi etkisi altına alın bunaltan sıcaklar Diyarbakır’da da hayatı olumsuz etkiliyor. Gölgede 43 dereceye ulaşan sıcaklık nedeniyle Diyarbakırlılar zorunlu olmadıkça sokağa çıkmadı. Kentin ana caddeleri ve sokaklarında az sayıda kişiye rastlanırken, dışarıya çıkanlar da serinlemek için gölge olan yerleri tercih etti.

  Diyarbakır, Şanlıufra, Mardin, Batman, Şırnak Siirt’i kapsayan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kuvvetli sıcak hava dalgasının hafta sonuna kadar bölgede etkili olacağını açıkladı. Hava sıcaklığının hafta sonuna kadar artarak süreceğini belirten yetkililer, sıcaklığın mevsim normallerinin 3 ile 10 ederce üzerinde tahmin edileceğini söyledi.Yetkililer, kuvvetle sıcak hava dalgası nedeniyle, özellikle kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların saat 10.00 ile 16.00 arasında güneşte kalmamalarını istedi.

  ŞANLIURFA’DA HASTA, ENGELLİ VE HAMİLE MEMURA SICAK İZNİ VERİLECEK

  Şanlıurfa Valiliği, 31 Ağustos tarihine kadar, meteoroloji tarafından Şanlıurfa için ’tehlikeli sıcaklık’ uyarısı yapılacağı günlerde, kamu kurumlarında görev yapan; kronik hasta, engelli ve hamile memurların idari izinli sayılmaları için kurum ve kuruluş amirlerine yetki verdi. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 31 Ağustos’a kadar Meteoroloji tarafından tehlikeli sıcaklık uyarısı yapılan günlerde hasta, hamile ve engelli kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı