Gündem Haberleri

  Antalya Havaalanı'nda kuş gribi önlemi

  Hürriyet Haber
  12.10.2005 - 15:11 | Son Güncelleme:

  Antalya Uluslararası Havalimanı Mülki Amiri Vali Yardımcısı Hayreddin Balcıoğlu, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nden gelen talimat doğrultusunda, olası “kuş gribi” vakalarına karşı hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

  Vali Yardımcısı Balcıoğlu, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nden “kuş gribi” konusunda 10 gün önce talimat geldiğini söyledi. Balcıoğlu, Antalya'ya genellikle OECD ülkeleriyle Rusya Federasyonu'ndan yolcu geldiğini kaydetti. Uzakdoğu ülkelerinden gelen yolcuların İstanbul'dan Türkiye'ye giriş yaptıklarına işaret eden Balcıoğlu, bu yolcularla ilgili işlemlerin de İstanbul'da yapıldığını anımsattı.

  Antalya Havalimanı'ndaki sağlık biriminin, konusunda çok tecrübeli olduğunu anlatan Balcıoğlu, şu bilgileri verdi:
  “Kuş gribi konusuyla ilgili çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı yaptık. Sağlık birimlerimiz planlarını gözden geçirdiler. Kendilerine göre bazı teknik hazırlıklar yaptılar. Havalimanı'nda karantina odası zaten vardı. Planlarımıza göre hazırlıklar tamamlandı. Bu sabah, hazırlıkları yeniden kontrol ettik. Teyakkuz halinde çalışıyoruz. Ancak Antalya açısından en küçük bir belirti yok.” 
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı