Gündem Haberleri

  Antalya Gazipaşa'da korkutan yangın

  M.Ali UYSAL- Teoman ERİŞ/GAZİPAŞA (Antalya), (DHA)
  21.08.2009 - 07:27 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Gazipasa İlçesi, Aydıncık Köyü yakınlarındaki ağaçlandırma sahasında çıkan yangında 3 ev yanarken, 10 dekar kızılçam ormanı ile 200 dekar tarım alanı tahrip oldu. 5 saatte kontrol altına alınan yangınla ilgili soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

  Dün akşam saat 20.00 sıralarında ilçeye bağlı Aydıncık Köyü ile Çalıpınar Köyü arasında ağaçlandırma sahasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen ve alevlerin yöneldiği Aydıncık köyü girişindeki 3 yanarak kül oldu. Büyük endişeye yolaçan yangına Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü, Gazipaşa Belediyesi, Kahyalar Belediyesi, Gazipaşa Havaaalanı, Anamur Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait 11 arazöz ile köylüler müdahale etti. Ekiplerin yoğun çabaları sonucu yansın 5 saat sonra sabaha karşı 01.00 sıralarında kontrol altına alındı.

  Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç ve Orman İşletme Müdürü Mustafa Songül Aydıncık Köyü'ne gelerek çalışmaları yakından takip etti. Kaymakam Pamuk, alevlerin köyün kenarındaki ormana yakın bölgede bulunan üç eve sıçradığını, ancak can kaybı ve yaralananın olmadığını bildirdi. Kaymakam Pamuk, köydeki diğer evlerin tahliye edilmesine gerek duyulmadığını söyledi.

  Soğutma çalışmalarının sürdürüldüğü yangında 3 evin yanısıra yaklaşık 10 dekar kızılçam orman alanı ile 200 dekar tarım alanının tahrip olduğu bildirildi. Yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırma başlatıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı