GeriGündem Antalya Film Festivali'nde "beyin özürlü" gerginliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  60
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya Film Festivali'nde "beyin özürlü" gerginliği

Antalya Film Festivali'nde "beyin özürlü" gerginliği
refid:10160531 ilişkili resim dosyası

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde onur ödülüne layık görülen sanatçı Eşref Kolçak, ödül töreninde ağır konuştu.

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden kareler

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile 4. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nde oyuncu Eşref Kolçak ve Yönetmen Yücel Çakmaklı'ya onur ödüyü verildi. Oyuncu Eşref Kolçak ödülünü almadan önce yaptığı konuşmada yeni hazırlanan telif yasasını eleştirdi.

65 yıldır sinema sektöründe bulunduğunu hatırlatan Kolçak, "Sinema sektörü 90 yıldır var. Ben bu sektörün 65 yıldır içindeyim, 65 yılı da kanunsuzdur. Sonunda bir kanun hazırladılar ama bu kanun içinde sinema sanatçısı yok. Bu kanun beyin özürlüler tarafından hazırlanmıştır" dedi. Kolçak'ın aynı zamanda törende bulunan Holywood yıldızları için İngilizceye çevrilen bu sözleri salonda bir anda buz gibi bir hava estirdi.

Eşref Kolçak'ın konuşmasını Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Ali Şahin ve AKP Milletvekili Egemen Bağış'da dinledi.

Kolçak'a ödül vermek  için sahneye çıkan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da bu sözlere karşılık, "Bu kanun 2002 yılında yürürlüğe girdi. Biz bu konuda hazırlıklar yapıyoruz." diye konuştu. Günay, kanunun daha da aktif hale gelmesi için söz verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle