Gündem Haberleri

  Antalya’da fırtına ve yağmur yaşamı felç etti, okullar tatil edildi

  Yusuf ÜNAL/ANTALYA (DHA)
  13.01.2015 - 07:55 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da saatteki hızı 100 kilometreye ulaşan fırtına ve şiddetli yağış yaşamı felç edince 6 ilçede ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Antalya’da fırtına nedeniyle ağaçlar ve çöp konteynerleri devirdi, çatılardaki güneş enerji sistemleri uçtu.

  Antalya’da dün öğleden sonra başlayan kuvvetli yağmur ve fırtına, gece saatlerinde etkisini artırdı. Sabaha karşı saatteki hızı liman bölgesinde 145 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Antalya Valiliği, merkezdeki Aksu, Döşemealtı, Kepez, Kemer, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulları bugü tatil etti. Valilik kararı saat 05.00 sıralarında alınırken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılmaları kararlaştırıldı.

  Antalya’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve fırtına ağaçları ve caddelerdeki çöp konteynerlerini devirdi, çatılardaki güneş enerji sistemlerini yerlerinden söküp attı. Altınkum Mahallesi 445 Sokak’ta bulunan bir apartmanının güneş enerji sistemi fırtına nedeniyle çatıdan zemine düştü.

  Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 308 Sokak’ta park halinde bulunan Gözde Turan’a ait otomobilin üzerine çam ağacı devrildi. Otomobilde ve sokak üzerinde kimsenin bulunmaması olası bir can kaybını önledi. Meteoroloji Antalya Bölge Müdürlüğü, yağmur ve fırtınanın yarın etkisini kaybedeceğini açıkladı.

  Dev dalgaların aşındırdığı Konyaaltı Sahili'nin hemen yanından geçen Akdeniz Bulvarı taşıt trafiğine kapatıldı. Dalgalar Konyaaltı Sahili'ndeki demir korkulukları eğdi. Saatteki hızı 145 kilometreye ulaşan fırtına ve yağmur nedeniyle kentin bir bölümüne saatlerdir enerji verilemiyor. Falezlere çarpan dalgaların yüksekliği ise 20 metreye ulaştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı