Gündem Haberleri

  Ant Sekban bulundu

  Aziz ÖZEN / İSTANBUL
  30.12.2014 - 02:26 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz Cuma günü okul dönüşü Çekmeköy Reşadiye Köyü’ndeki evinin önünden kaçırılan, Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban serbest bırakıldı.

  Lise 2’nci sınıf öğrencisi Ant Sekban (16), geçen cuma günü okuldan Çekmeköy ilçesi Reşadiye köyündeki evine dönerken kayboldu.

  Sekban Ailesi durumu polise bildirdi. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, Ant evinin bulunduğu sokağa girmeden 4 dakika önce mahalleye gelen beyaz minibüsün peşine düştü. Tüm aramalara rağmen bulunamayan liseliden iyi haber dün gece geldi. Kaçırıldığı öğrenilen Ant 00.00 sıralarında serbest bırakıldı.

  TELEFONLA ARADILAR

  Jandarma karakoluna giden ailesi ve yakınları, liseli Ant’ı alıp evine götürdü. Akşam saatlerinde jandarmanın kendilerini aradığını söyleyen amcasının oğlu Sinan Sekban, “Telefonla arayıp Ant’ın karakolda olduğunu söylediler. Karakolda bize, telefonla jandarmayı arayan bir kişinin, Ant’ı serbest bıraktıklarını ve yerini söylediğini, jandarmanın da gidip aldığını söylediler. Çocuğumuza kavuştuk. Hastaneye gidip sağlık kontrolünden geçirip rapor alacağız. Ondan sonra da evimize gideceğiz” dedi.

  Ant, Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki ifadesinin ardından Ümraniye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Ant Sekban sağlık kontrolünden sonra da Çekmeköy'deki evine getirildi.

  SEVİNÇLE KARŞILANDI

  Eve gelen Ant Sekban, burada annesi Gamze Sekban, amcası İhsan Sekban, yakınları ve arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. Sekban, ailesi ve arkadaşlarına uzun süre sarıldıktan sonra evine girdi. Sekban ailesi bir süre sonra evden çocukları Ant ile kol kola çıkarak gazetecilere açıklama yaptı.

  Ant Sekban bulundu

  "HİÇ KORKMADIM, İYİ BAKTILAR BANA"

  Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Ant Sekban, "Mutluyum. Söyleyecek bir şey yok. Geldik eve mutluyuz. Karşılaştık, sarıldık; çok da güzel oldu. Bütün aile, arkadaşlar toplandık. Başka söyleyecek bir şey yok. Hiç korkmadım, iyi baktılar bana. Ama tabi üzüldüm. Sonuçta evde değildim. Annemi, babamı ve arkadaşlarımı özledim" şeklinde konuştu.

  "EVLADIMIZI BİZE KAVUŞTURDULAR"

  Oğlunun bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Baba Atilla Sekban, "Sizin de yardımlarınız önemli, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Ama en önemli teşekkürü jandarma komutanı ve jandarma teşkilatına ediyorum. Çok güzel bir çalışma yaparak evladımızı bize kavuşturdular. Aynı zamanda belediye başkanı ve kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Hepsinin bize çok büyük desteği oldu. Mutluyuz. Şuan bu işin hukuki bir yanı var. O yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

  Ant Sekban’ın kaçırılmış olabileceği iddiasının sorulması üzerine baba Sekban, "Onun gibi bir şey, fazla bir detay vermeyelim. Çünkü jandarmanın işini zorlaştırırız" cevabını verdi.

  Ant Sekban’ın annesi Gamze Sekban ise sadece, "Çok mutluyum" demekle yetindi.

  "JANDARMADAN TESLİM ALDIK"

  Amca İhsan Sekban da, "Evet kavuştuk yeğenimize, kardeşimize. Tüm Türkiye’ye ve size teşekkür etmek istiyorum. Cuma akşamından beri kaybolan yeğenime sizlerin, tüm Türkiye’nin ve arkadaşlarımızın sayesinde kavuştuk. Jandarmadan teslim aldık. İfadesini aldılar. Hastaneye gitti, muayenesini oldu. Ve teslim ettiler bize. Şu an burada. Yeğenim Ant Sekban aradı bizi. Ben buradayım, gelin beni alın dedi. Hiçbir şey anlatmadı" ifadesini kullandı.

  Jandarma ekiplerinin konuyla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı