Gündem Haberleri

  Anonymous Başbakanlık'ın sitesini hack'ledi

  Hürriyet Planet
  05.06.2013 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Küresel hacker grubu Anonymous, Suriye Elektronik Ordusu desteğiyle, #OpTurkey kapsamında Başbakanlık'ın internet sitesini çökerttiğini duyurdu.

  basbakanlik.gov.tr adresi 2 saatlik bir kesintinin ardından yeniden erişime açıldı.

  @AnonsTurkey Twitter hesabından Başbakanlık'ın internet sitesine erişim sağlanamaması konusunda da şu açıklamayı yaptı:

  Anonymous Başbakanlıkın sitesini hackledi

  @AnonsTurkey ayrıca ensonhaber.com ve habervaktim.com gibi siteleri de hack'lediğini duyurdu. Anonymous'çular ayrıca acunn.com sitesini de hack'lediklerini ve sitenin yöneticilerinin verilerini çaldıklarını ifade etti.

  Anonymous Başbakanlıkın sitesini hackledi ANONYMOUS #OPTURKEY’İ BAŞLATTI GEZİ İÇİN HACK’LEDİ

  ANONYMOUS'TAN AÇIKLAMA
  Öte yandan Anonymous'çuların konuyla ilgili bir açıklama da yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

  "Türk Gezi Direnişi, yakın tarikteki en soylu sosyal ayaklanmalardan biridir. Uzun zamandır çok güçlü bir rejim tarafından ezilen Türk halkı, kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar artık uyandı. Korku taraf değiştirdi: Türk halkı korkmuyor, baskıcılar korkuyor. Türk halkı özgür insanlar olarak potansiyellerini gerçekleştiriyor ve daha önce görmediğimiz bir ruh iyileşmesi yaşanıyor."

  Anonymous, e-posta adreslerini, şifreleri ve telefon numaralarını ele geçirdiğini duyurdu ancak herhangi bir veri paylaşmadı. Suriye Elektronik Ordusu ise 60 e-posta adresi ve şifresini kamuoyuna açıkladı.

  Hacker'ların kys.rshm.gov.tr ve gatab.gov.tr gibi resmi siteleri de hack'ledikleri belirtildi.

  ''HACKLENMEYE ÇALIŞILDI''

  Bu arada bilişim uzmanları, Başbakanlığın sitesinin tam olarak hacklenemediğini ancak hacklenmek istendiğini, haberin haber sitelerinde yayınlanması üzerine Başbakanlık sitesine yoğun girişler olduğunu, bu yüzden de erişimin kısa süreliğine güçleştiğini belirttiler. Uzmanlar, bu süre içinde bazı memurların da mail spam mesajları açmaları dolayısıyla hesaplarına ulaşamadıklarını vurguladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı