Gündem Haberleri

  Annesini öldürdü, eğlendi

  Atilla ATMACA/KONYA, (DHA)
  24.08.2006 - 11:51 | Son Güncelleme:

  Konya’nın Ereğli İlçesi'nde lise öğrencisi 16 yaşındaki S.S., belediyeden emekli annesi 46 yaşındaki Emine Özdamar'ı, evde çarşafla boğarak öldürdü. Cinayetin ardından evde parti verip alkol aldığı iddia edilen S.S.’nin, erkek akradaşı olduğu belirtilen Serkan E. ile evde bulunan 7 arkadaşı gözaltına alındı.

  Eşi Hıdır S.’den boşandıktan sonra, 16 yaşındaki kızı S.S. ile birlikte Konya’nın Ereğli İlçesi'nde Eti Mahallesi Bahçeşehir Sitesi J Blok 11 numarada oturan belediyeden emekli Emine özdamar'a dün tüm aramalarına rağmen ulaşamayan ve cep telefonunun kapalı olduğunu belirleyen yakınları başına bir şey geldiğinden şüphelenerek polise haber verdi. İhbar üzerine dün saat 23.00 sıralarında eve gelen polis, evde S.S. ve arkadaşlarını gördü. Emine Özdamar'ı soran polis, “Evde yok’ cevabını aldı ve yaptığı yüzeysel aramada kadının izine rastlamadı.

  CESEDİ GİZLEMİŞ/images/100/0x0/55ea35e2f018fbb8f8719082

  Kadının aynı yakınlarının, saat 02.00 sıralarında yeniden polisi arayıp endişelerini iletmeleri üzerine, polis ekibi saat 02.30'da arama izniyle eve yeniden geldi. Yapılan detaylı aramada, öldürüldükten sonra üzeri eşya konularak kapatılmış Emine Özdamar’ın cesedi bulundu. Polis, Özdamar’ın kızı S.S. ile o sırada evde bulunan ve erkek arkadaşı olduğu belirtilen 25 yaşındaki Serkan E. ile 7 arkadaşını gözaltına aldı. Otopside Emine Özdamar’ın boğularak öldürüldüğü belirlendi.

  “TARTIŞTIK ÖLDÜRDÜM”

  Cinayet suçundan gözaltına alınan Ereğli Lisesi son sınıf öğrencisi S.S.’nin ilk ifadesinde, “Annemle sık sık tartışıyorduk. Dün de kavga ettik. Onu çarşafla boğarak öldürdüm. Sonra da üzerine kıyafetler koyarak cesedi gizledim. Daha sonra arkadaşlarımı eve çağırdım. İçki içip eğlenirken, polis geldi” dedi.

  Gözaltında bulunan S.S. ve arkadaşları Havva B. (17), Şule B. (16), Mehmet Can K. (16), Yunus G. (24), Oğuz A. (21), Mustafa S. (23), Erkan S. ile erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Serkan E.'nin sorguları devam ediyor. Polis, annesini öldürdüğünü itiraf eden S.S.'nin cinayeti tek başına işlemediği, genç kız ve arkadaşlarının satanist olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

  ANNE ENGELLİ

  Konya'nın Ereğli ilçesinde annesini boğarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 16 yaşındaki S.S. ve 8 arkadaşı Adliyeye sevk edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin tamamlanmasının ardından Ereğli Devlet Hastanesinde sağlık raporları alınan S.S. ve 8 arkadaşı geniş güvenlik önlemleri altında Adliye'ye getirildi. 9 kişinin Savcılıkta ifadelerinin alınmasına başlandı. Boğularak öldürülen ve 8 yıl önce eşinden ayrıldığı belirtilen anne

  Emine Özdamar'ın doğuştan bir el ve ayağında engel olduğu belirtildi. Bu yıl lise son sınıfa başlayacak olan S.S'nin, kavga ettiği annesini yatağa ittiği, yüzüstü düşen kadını arkadan elve ayaklarını çarşafla bağladığını söylediği ifade edildi. Genç kızın, annesinin konuşmasına ve bağırmasına engel olabilmek için ağzını da bağladığı,bu sırada da öldüğünü anlattığı bildirildi.

  Yapılan otopside Anne Özdamar'ın çarşaf veya benzeri bir şeyle boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Polis, gece saatlerinde yapılan ihbar üzerine Eti Mahallesi Köselek Köprü Caddesi'ndeki evde yaptığı aramada Emine Özdamar'ın (46) kilerde gizlenen cesedini bulmuş, olayla ilgili olarak Özdamar'ın kızı S.S. ile birlikte evde alkol alarak eğlendiği belirtilen 7 arkadaşını gözaltına almıştı. Olayla ilgili olarak daha sonra genç kızın erkek arkadaşı olduğu öne sürülen S.E. de (25) gözaltına alınmıştı.

  ADLİYEYE ÇIKARILDILAR

  Annesini çarşafla boğarak öldürdüğü iddia edilen S.S. ile erkek arkadaşı Serkan E.’nin de bulunduğu toplam 9 kişi, polisteki sorgularının ardından, saat 15.00’de Cumhuriyet Savcılığı’na çıkarıldı. S.S. ve 8 arkadaşının savcılıktaki sorgusu sürüyor.

  BABASI, ANNEYİ SUÇLADI

  Kızının adliyeye çıkarılacağı haberini alan baba Hıdır S. de adliye binası önüne geldi. Hıdır S., kendisiyle görüşen gazetecilere, ‘S., problemli bir çocuk olarak büyüdü. Biz, annesiyle 10 yıl önce boşandık. Boşanırken, mahkemede annesi ‘Göreceksin nasıl çocuk yetiştireceğim’ diye bağırmıştı. Boşanmamızda, çocuğun velayetini almayı şart koşmuştu. Bugünkü tablo ortada. S.’nin bu şekilde yetişmesinden sorumlu annesidir” dedi.

  Adliye önüne gelen yakınları, S.S.’nin sakin bir yapıya sahip olduğunu ancak annesiyle anlaşamadığını, sık sık kavga ettiklerini söyledi.

  Gözaltında bulunan S.S. ve arkadaşları Havva B. (17), Şule B. (16), Mehmet Can K. (16), Yunus G. (24), Oğuz A. (21), Mustafa S. (23), Erkan S. ile erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Serkan E.’nin savcılık sorgusu sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı