Gündem Haberleri

  Annemiz örnek olsun

  MUĞLA (A.A)
  06.10.2011 - 17:34 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'de yaşayan 41 yaşındaki kadının, akciğer kanseri nedeniyle ölen eşinden kalan 430 liralık emekli maaşı yetmeyince binaların merdivenlerini temizleyerek okuttuğu ikizlerden Neşe İnal, Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitime başladı.

  Başarılı ikizlerden Neşe İnal'ın Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıfında eğitime başlayan sınıf arkadaşları ile buluşmasına ve üniversite kütüphanesinde geçirdiği ilk güne Anadolu Ajansı ekibi de eşlik etti.
  Bu yıl açılan tıp fakültesinin ilk öğrencilerinden olmanın heyecanını yaşayan İnal, kardeşi Menekşe ile birlikte yaşadıkları olumsuzluklara ve zor şartlara rağmen zoru başararak üniversiteyi kazandıklarını anlattı.
  Çocukluğundan beri doktor olmayı hayal ettiğini belirten İnal, “Kız kardeşim ve ben başarmaya kararlıydık. En önemlisi başarmaktan başka seçeneğimiz yoktu, biz de başardık. Bu süreçte annemiz bize destek oldu. Ona minnettarız. Annemizin bize verdiği destek topluma örnek olmalı. Zoru başarma sürecimizin yaşıtlarımıza örnek olmasını istiyoruz. Herkesin çok çalışması halinde başarılı olabileceğini gösterdik. Zorlukların azimle aşılabileceğinin en güzel göstergesi biziz. Başarılı olacağımıza inancımızı hiç kaybetmedik” dedi.
  Göz hastalıkları uzmanı olmayı hedeflediğini anlatan İnal, “Eğitim sürecimizde desteğe ihtiyacımız olacak. Tıp eğitimi oldukça masraflı bir eğitim dönemini kapsıyor. Bana göre tıp fakültelerinde eğitim gören gençlerin tamamına devletin ve üniversitelerin destek vermesi lazım. Tıp fakültesini kazanmak zorlu bir süreçti. Bu süreçte annemizin bize verdiği moral ve destek çok önemliydi” diye konuştu.
  Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıfta eğim gören Neşe İnal'ın sınıf arkadaşları ise Neşe ve kardeşinin başarı hikayesinin tüm insanlara örnek olması gerektiğini ifade ettiler.

  BURS VERİLECEK

  Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Neşe İnal'ın kaldığı Yurt-Kur Milli Piyango Kız Yurdu Müdürü Şükran Er ise başarılı öğrenci ile bir süre görüştü. Er, yurtlarında kalan Neşe İnal'a burs temini için gerekli işlemlerin başlatıldığı bilgisini verdi.
  Bu arada, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar'ın da üniversitelerinde eğitime başlayan İnal hakkında bilgi aldığı ve öğrenciye destek olunması yönünde talimat verdiği bildirildi.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı