Gündem Haberleri

  Annemi ve bacağımı istiyorum

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Babasının kucağında duruşma salonuna giren Öznur Güven, kaldırımda yürürken geçirdiği trafik kazasında kaybettiklerini istiyor. 11 yaşındaki Öznur, ‘‘Annemi ve bacağımı istiyorum Hakim Bey’’ dedi.

  FLORYA sahil yolu kaldırımında annesi ve ablasıyla yürürken, bir otomobilin çarpması sonucu annesini kaybeden, kendisinin de bacağı kesilen 11 yaşındaki Öznur Güven, duruşma salonunda ‘‘Annemi ve bacağımı geri istiyorum’’ diye feryat etti.

  Bakırköy 3'ncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava duruşmasına Öznur Güven, babası Salih, ağabeyi Mehmet Özer ve ablası Özlem Güven'le birlikte katıldı. ‘Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme ve yaralamaya sebebiyet vermek’ suçundan 5 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Mustafa Şahin duruşmaya gelmedi. Arif Şener İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Öznur, ‘‘Olay günü, annem, ablam ve ben kaldırımda yürüyorduk. Anneme büyüdüğüm zaman kalp uzmanı olup, ona araba alacağımı anlatıyordum. Ne olduğunu anlamadım. Arkadan araba çarpmış. Şimdi katilden, annemi ve bacağımı geri vermesini istiyorum’’ dedi.

  Şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlatan 22 yaşındaki Özlem ifadesinde ‘‘O gün yol bomboştu. Hatta annemle neden bu kadar boş olduğunu konuştuk. Birden fren sesiyle büyük bir gürültü duydum. Bir adım önde olduğum için geri döndüm. Annem kanlar içinde yerde yatıyordu. Öznur kendinden geçmişti’’ diye konuştu.

  Duruşmada, sanık Mustafa Şahin'in kullandığı otomobilde bulunan ve çarpmanın etkisiyle yaralanan Necmettin Keten de söz aldı. Keten, arkadaşından şikáyetçi olmadı. ‘‘Karşıdan zik zak gelen bir otomobile çarpmamak için sol şeride geçmek zorunda kaldık’’ diye konuştu. Bu iddia üzerine söz alan Özlem Güven, ‘‘Sol şeritten böyle bir araba gelseydi, mutlaka görürdük. Yol bomboştu’’ dedi. Duruşma, sanık ve tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı