Gündem Haberleri

  Anneme FEMEN olduğumu söylemeyin

  Hürriyet Haber
  02.06.2013 - 02:17 | Son Güncelleme:

  Amerikan New York Times Gazetesi, Ukrayna’dan başlayıp tüm dünyada yaptıkları çıplak eylemlerle gündeme gelen FEMEN aktivistlerinin aileleriyle görüştü.

  Aleksandra Şevçenko, grubun faal üyelerinden, 25 yaşında. Nisan ayında Rusya Devlet Başkanı Putin ve Almanya Başbakanı Merkel’e yönelik eyleme katılmış. Ama annesi Lyudmila’nın yanındayken o saldırgan tavrıntdan eser yok. Khmelnytsky’de küçük bir butik işleten anne, “Hayatlarından ne kadar endişe duyduğumu hayal edemezsiniz, gözüme uyku girmiyor” diyor. Özellikle de Femen’in küfür etmesi, soğuk havada çıplak gösteri yapmasından rahatsız. “Belki bir parti kurup, yasal bir şekilde yönetime talip olacak değişiklik yapma zamanıdır. Çünkü bu eylemlerden usandım ve yoruldum. Artık torun sahibi olmak istiyorum.”

  Köylülere anlatamıyorum

  FEMEN aslında 2006 yılında babaerkil uygulamalara başkaldırmak için genç kadınlar tarafından başlatılan bir hareketti. Örgütün kurucusu Anna Hutsol, Nova Uşitsa isimli bir köyde büyümüş. Annesi hâlâ orada yaşıyor. Anne Nina Hutsol, “Köylüler, onları anlamıyor.  Bunu siyasi bir aktivite olarak görmüyorlar,  nasıl izah edeceğimi bilemiyorum” diye yakınıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı