Gündem Haberleri

  Anne katiline 35 yıl hapis

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  13.07.2007 - 12:15 | Son Güncelleme:

  Yaşanan tartışma sonrası kardeşi Ayhan'ı öldürmek isterken araya giren annesini öldüren Halil Mezci, 35 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Selahattin Eyyübi Mahallesi'ndeki evlerinde 9 Ocak'ta annesi Şahibe Mezci'yi öldürüp kendisini de yaraladıktan sonra tutuklanan Halil Mezci, yargılandığı Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. ‘Olası kasıtla annesini öldürmek, kardeşini kasten öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak’ suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Mezci, son savunmasında, annesinin ölümüne neden olduğu için pişman olduğunu belirtti.

  ‘ANNEM KAZAYLA ÖLDÜ’

  Kardeşi Ayhan'ın yemekten sonra banyoya girerken salonun kapısını açık bıraktığını bu yüzden aralarında tartışma çıktığını ifade eden Mezci, “Kardeşim kapıyı kapatmayınca kavga ettik. Dışarı çıktım. Merdiven altındaki silahı sol elimden sağ elime alırken patladı. Ardından babam elimden almaya çalışırken bir kez daha ateş aldı. Ben ayağımdan yaralandım. Annemin yaralandığını bilmiyordum. Ben kardeşimi öldürmek için kasıtlı olarak ateş etmedim. Annem de kazayla öldü” diyerek kendini savundu.

  OĞLUNDAN ŞİKAYETÇİ OLMADI

  Baba Ramazan Mezci, eşini öldüren oğlundan şikayetçi olmadı. Mezci, “Halil kardeşiyle tartıştıktan sonra merdivenin altından bir şey aldı. 2-3 basamak merdiven çıkınca bir anda silah sesleri geldi. Eşim ilk patlamada yaralanıp öldü” derken katil zanlısının tartıştığı kardeşi Ayhan Mezci ise “Olayın gerçeğini anlatmak istiyorum” diyerek annesinin öldürülmesini şöyle anlattı:

  ‘KARDEŞİM İSTESE BENİ ÖLDÜREBİLİRDİ’

  “Ağabeyimle birlikte yemek yedik. Yediğimiz yemekten dolayı oda kokuyordu. Havalandırmak için kapıyı açtım. Ağabeyim kapıyı açtığım için bana sinirlendi. Ben de havanın soğuk olmadığını, odayı havalandırmak istediğim için açtığımı söyleyince aramızda tartışma çıktı. Birbirimize vurmadık. Kazayla tabanca patladı. Annem yere düştü. Annemin bayıldığını düşündük. Çevirince alnında yara olduğunu gördük. 7 dakika içinde hastaneye yetiştirdim ama öldü. Kardeşim istese beni öldürebilirdi. Bana karşı ateş etmedi. Annem kazayla öldü.”

  Mahkeme heyeti, Halil Mezci'yi annesini öldürmekten 25 yıl, kardeşini öldürmeye teşebbüs etmekten ise 10 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum etti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı