GeriGündem Anne derin uykuya dalınca
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anne derin uykuya dalınca

Anne uyurken, özürlü çocuklarını odaya kilitledi. Anneleri uyanmayınca, çocuklar yardım istemek için bağırdı. Polis ve komşular ayağa kalktı, çocuklar kurtarıldı. Derin uykudaki anne tüm bunlar yaşandıktan sonra uyandı.

Küçükçekmece'de Aynur Savaş isimli 3 çocuk annesi kadın, rahatsızlandığı için erkenden yattı. Eşini 7 yıl önce kaybeden Savaş, ikisi özürlü ve en büyüğü 15 yaşında olan çocuklarını kendilerine zarar vermelerini engellemek için evin salon kısmında yatırarak, üzerlerine kapıyı kilitledi. Gece saat 01.00 sıralarında su içmek için uyananan çocuklar, kapıyı açamayınca önce annelerini uyandırmaya çalıştı. Başarılı olamayan çocuklar, daha sonra evin penceresinden çevredekilerden yardım istedi.

 

Çocukların sesini duyan komşular, aynı mahallede oturan Savaş’ın akrabalarına haber verdi. Cep ve ev telefonundan defalarca aradıkları Savaş’ı uyandıramayan ve hayatından endişe eden yakınları da polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri, uzun süre çilingir aradı. Olayın itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verilmemesi ise dikkat çekti. Bunun üzerine Savaş’ın ailesi çilingir aramaya başladı. Heyecanlı bekleyiş yaklaşık 3 saat sürdü. Savaş ailesinin kapısı, saat 03.00 sıralarında çilingir tarafından açıldı. Tam bu sırada uyanıp yakınlarını, polisi ve gazetecileri karşısında gören Savaş, şoke oldu. Rahat bir nefes alan Savaş'ın yakınları, tüm olup bitene rağmen uyanmayan genç kadına tepki gösterdi. Polis evin salonunda kilitli kalan çocukları kurtardıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle